«Коли Бог на першому місці, все інше — на своїх місцях». Відеоблог владики Венедикта Алексійчука

6 лютого 2019

Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказької єпархії Святого Миколая, через свій Youtube-канал за допомогою відеоблогу розпочав «Школу молитви».

«Молитва потрібна нам для того, щоб ми розуміли, яким чином повинні вживати своє унікальне життя. Ми ніколи не задумуємося над тим, що наше життя має початок і кінець. Доки ми живемо, нам видається, що ми будемо жити вічно, а як невічно, то щонайменше п’ятсот років. Однак, наше життя є надто коротким. Тому, надзвичайно важливим питанням для нас є: як ми своє життя вживаємо, яким чином ми його використовуємо. Ми завжди його використовуємо: вчора ми використали свій день, минулий місяць якось використали, минулий рік, усе своє минуле життя, зрештою. Таким чином, надзвичайно важливо знаходити час для того, щоб перебувати з Богом. Чому? Якщо ми перебуваємо з Богом, інвестуємо свій час задля Бога, тоді Бог просвічує нас та дарує розуміння про те, як ми маємо провадити своє життя. Інше питання: коли ми не знаходимо часу тут на землі перебувати із Богом, коли ми уникаємо своєї особистої молитви. Вранці поспішаємо, бо запізно прокинулися, вранці рідко знаходимо час на молитву, ввечері ми вже занадто втомлені і ми Богові даємо себе витиснутими, як лимон, бо вклали та інвестували свій день у земні справи, приходимо до Господа і вже нічого не можемо йому присвятити. І коли ми не знаходимо часу, щоб перебувати з Богом, тоді питання, чи ми хочемо бути у вічності, чи хочемо бути у Царстві Небесному. Адже у вічності, у Царстві Небесному маємо перебувати із Богом 24 години на добу, образно кажучи. І коли ми тут на землі не навчилися перебувати з Богом, то як же цікаво нам буде у вічності з Ним, коли нам нецікаво тут бути із Ним, коли ми не посмакували Бога? Кажуть, смак приходить в часі їди, і тому, коли ми не засмакували, образно кажучи, Бога тут на землі, нам нецікаво буде у вічності з Ним. Це ж значить, що ми неготові до вічності та Царства Небесного. Тому, молитва — це нагода зустрітися із Богом, зустрітися із тією вічністю».

За матеріалами Чиказької єпархії Святого Миколая
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ