Коломийська єпархія відгукнулася на потреби постраждалих від паводків на Заході України

28 червня 2020

У червні через погіршення погодних умов постраждала майже вся частина Західної України, значних бід зазнало і Прикарпаття. З цього приводу духовенство Коломийської єпархії УГКЦ зібралось на збори, де обговорили як надати допомогу постраждалим.

На початку зустрічі 26 червня 2020 року владика Василій Івасюк передав спічуття від Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука. Відтак протопресвітери відзвітували про ситуацію у своїх місцевостях. Про допомогу, яка вже надається розповів присутнім директор БФ «Карітас Коломиї» о. Сергій Триф’як. Загалом з почутого стало відомо, що найбільше від водної стихії потерпіли жителі Коломийського, Косівського, Надвірнянського, Снятинського, Городенківського, Тлумацького, Верховинського районів та Яремчанської міської ради.

У результаті обговорень священники підтримали ідею збору пожертв по своїх парафіях, організацію праці з соціальної допомоги, залучення до неї молоді, християнських спільнот та семінаристів. Також було вирішено питання розподілу коштів, які виділять найбільш постраждалим, після виїзду на місця з поданих списків і відповідного моніторингу завданих збитків.

Відтак 27 червня 2020 року владика Василь Івасюк особисто відвідав місце стихійного лиха у с. Ланчин. Візит також здійснив директор «Карітасу Коломиї» о. Сергій Триф’як, протопресвітер Ланчинський о. Василь Ткачук та економ Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. м. Володимир Фірман, який, з благословення митрополита Василія Семенюка, доставив потерпілим воду (100 блоків). Під час візиту духовенство поспілкувалося з представниками місцевої влади, рятувальниками та потерпілими.

Люди дякують за допомогу, розповідають про власні біди й показують обійстя. Всього за 20 хвилин водна стихія завдала жахливих збитків, наслідки яких ліквідовуватимуться ще кілька років. Комусь пощастило більше, комусь менше, а дехто і взагалі залишився з житлом, яке відновити вже неможливо. Втім, постраждалі від повені дякують Богу за те, що обійшлося без жертв. Загалом в Ланчині від повені постражлало близько 150 помешкань. На місці працює Національна гвардія України, яка допомагає у розчищенні території.

Пакети з допомогою, за присутності духовенства, було роздано, в місцях де можливо проїхати транспортом, решту залишили в храмі Зіслання Святого Духа, де попіклуються про те, щоб все необхідне доставити й іншим.

За матеріалами Коломийської єпархії УГКЦ