Католицька Церква: Спеціальний рік для свідчення радості сімейної любові

29 грудня 2020

Духовні, душпастирські та культурні ініціативи з метою супроводу сімей перед обличчям викликів нашого часу приготувала Дикастерія в справах мирян, сім’ї та захисту життя, запропонувавши посібник, покликаний допомогти парафіям, дієцезіям, академічним установам і родинним асоціаціям провести спеціальний Рік «Сім’я Amoris laetitia», проголошений Папою Франциском в останню неділю 2020 року.

Католицька Церква: Спеціальний рік для свідчення радості сімейної любові

У п’яту річницю Апостольського напоумлення «Amoris laetitia» (Радість любові) про красу та радість сімейної любові, 19 березня Папа Франциск урочисто відкриє спеціальний Рік «Сім’я Amoris laetitia», що завершиться 26 червня 2022 року разом з Х Всесвітньою зустріччю сімей, запланованою на ці дні в Римі.

Домашня Церква

У комюніке, поширеному в контексті оголошення про цю ініціативу, яке Папа Франциск зробив під час проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 27 грудня 2020 року, Дикастерія в справах мирян, сім’ї та захисту життя, зазначається, що «досвід пандемії ще більше висвітлив роль сім’ї як домашньої Церкви та підкреслив важливість зв’язку між родинами». Тож через різні ініціативи духовного, душпастирського та культурного характеру, приготованими ватиканським відомством, відповідальним за душпастирство сімей, Святіший Отець хоче звернутися «до всіх церковних спільнот у світі, закликаючи кожну людину бути свідком сімейної любові».

Засоби для проведення ініціативи

Дикастерія надаватиме парафіям, дієцезіям, університетам, церковним рухам і сімейним асоціаціям «засоби для поглиблення сімейної духовності, формування та душпастирства в рамках приготування до подружжя, виховання молоді в сфері почуттів, на тему святості подружньої пари та життя благодаттю таїнства у щоденному житті». Заплановано провести міжнародні наукові симпозіуми з метою поглиблення змісту та впливу Апостольського напоумлення в контексті тем, які є особливо актуальними для сімей у всьому світі.

Дикастерія приготувала інформаційну брошуру, яку можна завантажити із спеціального сайту за адресою www.amorislaetitia.va. На цьому п’ятимовному ресурсі можна буде також отримати пропозиції та ознайомитися з ініціативами, які проводитимуться в рамках відзначення цього спеціального року.

Цілі Року «Сім’я Amoris laetitia»

Цілі, які ставить перед собою Рік, можна знайти в Апостольському напоумленні, до поширення якого він бажає причинитися. Перша мета полягає в тому, аби допомогти відчути, що «Євангеліє сім’ї є радістю, що наповняє серце та все життя». У брошурі зазначається, що сім’я, яка відкриває та відчуває радість через те, що отримала дар і сама є даром для Церкви й суспільства, може «стати світлом серед темряви світу».

Другою метою є звіщати про велику цінність святого таїнства Подружжя, що містить у собі «перетворюючу силу людської любові». Далі йдеться про те, щоби «вчинити сім’ї головними дійовими особами родинного душпастирства», а молоді допомогти в усвідомленні «важливості формування в істині про любов та до дарування свого життя». Врешті, пропонується розширити горизонти сімейного душпастирства, щоби охопити всіх членів родини.

Взаємність між сім’єю та Церквою

Особливим аспектом, який виринає серед ініціатив у контексті Року «Сім’я Amoris laetitia» є прагнення до якомога ширшого залучення подружніх пар до дієцезальних і парафіяльних структур в сферу організації сімейного душпастирства та в поглиблення програм формування душпастирських співробітників, семінаристів і священиків, аби в співпраці із сім’ями, вони були на висоті викликів сьогодення. В цьому контексті важливої ролі набирає взаємність між сім’єю та Церквою з метою взаємного відкривання та цінування однієї як незамінного дару для другої. Врешті, підкреслюється важливість сприяння сім’ям у відкриванні свого природного місіонерського покликання, нагодою для чого можуть стати приготування дітей до святих таїнств, подружжя, річниці та важливі літургійні нагоди.

За матеріалами VaticanNews