Кардинал Де Донатіс: «Коронавірус — це можливість розділити страждання братів і сестер»

1 квітня 2020

Вікарій Святішого Отця, кардинал Анжело Де Донатіс — перший кардинал ватиканської колегії, який отримав позитивний результат тесту на коронавірус. Окрім того, саме єпископ Анжело є апостольським адміністратором для українців візантійського обряду в Італії, а тому близьким другом Української Греко-Католицької Церкви, про що він сам засвідчив минулого року на Синоді Єпископів УГКЦ в Римі.

Кілька днів тому у кардинала підвищилась температура і почався кашель. Такий стан тривав протягом кількох днів. У понеділок Папського Вікарія направили до лікарні «Джемеллі», де зробили тест на коронавірус. Результат тесту — позитивний. Кардинал відзначив, що його найближчі працівники вже перебувають на ізоляції, а з Папою останнім часом він спілкувався лише телефоном.

У лікарні кардинал Де Донатіс проходить інтенсивне лікування, його загальний стан досить добрий, хоча є підвищена температура. Звідти він надіслав таке повідомлення: «Також і я переживаю це випробування, я спокійний і повний довіри. Віддаюсь Господу Богу і вашій молитовній підтримці, найдорожчі віряни римської Церкви! Переживаю цей час як можливість, якою обдаровує мене Провидіння, аби міг розділити страждання багатьох братів і сестер. Жертвую мою молитву за них, за цілу дієцезіальну спільноту і за мешканців Риму», — повідомляє Wiara.pl.

Італійське духовенство — у служінні потребуючим

Це і служіння молитовною підтримкою. Як наприклад, кардинал Де Донатіс, починаючи з 11 березня, щодня ввечері, звершував Євхаристію у Санктуарії Божественної Любові у Римі, яка транслювалась на кількох каналах, аби якнайбільше людей могли єднатись у молитві.

Крім того, це конкретна допомога потребуючим. Для кардинала Конрада Краєвського час пандемії — час служіння «на ще більших обертах». Щодня він долає майже сотні кілометрів, аби допомогти найменш захищеним категоріям населення. «Фірми роздають тони їжі, тому її треба доставити, поки не зіпсувалась», — розповів кардинал для видання «Crux», як пише Deon.

Апостольський Престол у жалобі

Опівдні 31 березня по всій Італії, на знак жалоби за постраждалими від пандемії та на знак вдячності медикам за їх жертовність, був приспущений італійський прапор. До цієї ініціативи також приєднався Ватикан. Це вияв солідарності з усім світом, де нараховується понад 700 тисяч уражених вірусом та 38 тисяч померлих внаслідок Covid-2019, пише Vatican News.

Нагадуємо, 27 березня на Площі Святого Петра відбулась молитва Папи Франциска в намірі припинення пандемії. На завершення понтифік уділив Пресвятими Дарами надзвичайне Апостольське благословення «Urbi et Orbi».

Анжело де Донатіс та Українська Греко-Католицька Церква

4 вересня 2019 року під час засідань Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви в Римі відбулася зустріч із кардиналом Анжело Де Донатісом.

«Мій зв’язок з Україною і з вашою Церквою особливо зміцнився, коли Святіший Отець забажав призначити мене Апостольським візитатором вакантного осідку Апостольського екзархату для вірних українців-католиків візантійського обряду в Італії. Цей екзархат був створений, щоб відповісти на пастирські потреби народу, кількість вірних якого в Італії досягла значної величини — 70 тисяч у 145 парафіях, якими опікуються 62 священники. Італійська Церква прийняла ці спільноти та їхніх пастирів з братерською любов’ю та з відкритими обіймами. Присутність ваших людей виявляє духовну та літургійну спадщину вашої Церкви, збагачуючи церковне життя італійських дієцезій і показуючи вселенський вимір Церкви», — підкреслив кардинал Донатіс.

Він також зазначив, що італійський народ — це іммігранти. Ба більше, італійці знають, які терпіння пов’язані з еміграцією, і тому можуть зрозуміти страждання українців, котрі тепер перебувають в Італії.

За матеріалами Католицького медіа-центру