«Ісус говорить про істину, яка вимагає покаяння та навернення; не всі готові слухати голосу Царя Христа», — владика Богдан Дзюрах у Дюссельдорфі

31 жовтня 2022

Ми входимо до Божого Царства через двері Таїнства Хрещення, а хрест є видимим знаком нашої приналежності до Царства Божого і знаком Божої любові. Такими словами звернувся до вірних парафії Христа Царя у м. Дюссельдорфі (Німеччина) владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії. Єпископ, застановляючись над величанням Ісуса Царем, провів паралель між царською владою земних правителів і царюванням Христовим.

«Ісус не виголошує політичних чи економічних програм, Він говорить про істину, яка вимагає покаяння та навернення. І саме тому не всі у світі готові слухати голосу Царя Христа», — сказав владика Богдан Дзюрах на початку своєї проповіді до вірних, зібраних у храмі в цей день. Про це зазначає пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

Діти Царства Божого

Владика Богдан виокремив ознаку, за якою можна пізнати особу, для якої царем є Христос: «Діти Божого Царства, незалежно від посади, яку займають у суспільстві, керуються законом любові та служіння, звіряючи свої кроки із Божим Законом, який встановлений Царем Господом», — підкреслив апостольський екзарх.

Також, говорячи про війну в Україні, єпископ зауважив важливу деталь, характерну для людини, яка вірить в Христа Спасителя: «Діти Царства не керуються законами помсти, але законом любові та справедливості», — мовив архиєрей.

Владика Богдан рівно ж застеріг, що великим випробуванням для нашої любові є переслідування, війна, руйнування, а також і добробут. Тут проповідник наголосив на тому, що не все вимірюється матеріальними здобутками. Але слід пам’ятати, що добробут означає бути добрими, справедливими і відповідальними, а не просто щось мати.

Звертати увагу світу на Божі чесноти

Завершуючи свою проповідь, єпископ, беручи до уваги руйнівні масштаби, які несе війна для українського народу, а також, звертаючи увагу на уповання на Господа, яке виявляють українці, вказав на результат переміни, яку творять ці речі для світової спільноти: «Нашим народом захоплюється весь світ, бо ми несемо в наших серцях багатство віри, любові та світла. І ми допомогли світові звернути увагу на Божі чесноти», — сказав проповідник, відзначаючи братерство, солідарність і милосердя тих, хто підтримує Україну.

«Вірно триваймо при нашому Цареві Христі в наших думках, молитвах, рішеннях і діях. І будьмо певні, що Боже Слово, сила, правда і любов обов’язково переможуть», — мовив владика Богдан на завершення проповіді.

А після Літургії відбулись празничні частування та спілкування з єпископом.