«Історична мить для всієї Івано-Франківської архиєпархії»: у Грабівці відзначили 140-ліття парафіяльного храму
У неділю, 12 січня, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин завітав у парафію села Грабівка, Боднарівського протопресвітеріату. Цього дня парафіяльна громада відзначала історичну подію — 140-ліття з дня освячення храму Різдва Христового.
Перші згадки про святиню датуються ще кінцем XVII століття, а нинішня церква Різдва Христового була збудована 1885 року та є пам’яткою архітектури місцевого значення. Храм пережив Першу й Другу світові війни та три окупаційні режими, включно з часами підпілля Української Греко-Католицької Церкви. Про це розповідає Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Щоб увіковічнити вагому дату в історії парафіяльної громади, чисельно зібралися діти, молодь, вірні та гості храму, а також запрошене духовенство. Присутні зустріли на церковному подвірʼї митрополита Володимира, вітаючи його теплими словами, а адміністратор парафії о. Дмитро Буржмінський запросив владику очолити Архиєрейську Божественну Літургію, вручивши йому хрест та ключі від храму.
Згодом у храмі відбувся Чин освячення нещодавно встановленої ікони Пресвятої Трійці, після чого розпочалося моління, у часі якого митрополиту Володимиру співслужили о. Дмитро Буржмінський, в. о. протопресвітера Боднарівського протопресвітеріату о. Ігор Гаврилів, а також чисельно запрошені священнослужителі Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Звертаючись до вірних із проповіддю, владика Володимир зазначив, що в цей день наша Церква відзначала неділю після Богоявлення, її також називають «неділею по Просвіщенні», тобто, неділею, що просвітила нашу душу світлом Христової ласки: «Замість старозавітної благодаті, що нагадувала нам про гріх, люди прийняли благодать новозавітну, виправдовуючу і спасаючу для всіх, що каються. Ісус Христос і Предтеча Господній Іван відкривають перед нами дорогу любові й ревності. „Так бо личить нам здійснити всяку правду“ (Мт. 3, 15), — говорить Господь Івану, покірно просячи у нього Хрещення».
«Нове життя в дусі навчання Ісуса Христа було запропоноване через любов, а не через накази: „Коли хтось хоче йти за Мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій і йде слідом за Мною“ (Мк. 8, 34). Любов — це завжди жертва. Царство Боже уже наблизилось до нас через Ісуса Христа. Тільки рішучість йти за Христом через покаяння відкриває нашій душі дорогу в Царство Боже. Священна подія Хрещення Господнього залишилася б для нас тільки історією та згадкою, якщо б не знаходила відображення у нашому християнському житті», — наголосив проповідник.
Згодом архиєрей привітав парафіяльну громаду з ювілеєм храму: «Ми сьогодні заносимо благодатну молитву подяки до Господа за те, що Він Своєю батьківською любовʼю надихнув ваших прабатьків, щоб вони збудували цей святий храм, цю прекрасну святиню для Всевишнього Бога, Який перебуває тут, з нами, утаєний в Пресвятій Тайні Євхаристії, щоб бути при нас і ділити з нами долю й недолю нашого щоденного життя».
Опісля богослужіння митрополит звернувся до присутніх зі словами подяки за збереження святині: «Я знаю Грабівку ще з часів радянського атеїзму, коли храм був зачинений. Та ви продовжували боротьбу. Памʼятаю, що до вас неодноразово приїжджав світлої памʼяті ісповідник віри владика Павло Василик, а згодом владика Миколай Сімкайло, який пізніше був настоятелем катедри в Івано-Франківську, а потім став єпископом Коломийсько-Чернівецьким. Владика Миколай багато розказував про вашу парафію. Знаю, що ви одними з перших зареєстрували свою греко-католицьку громаду, коли це стало можливим. Щира вам подяка! Сьогодні я їхав до вас, як до рідних. Це історична мить не тільки для вашої парафії, а й для всієї Івано-Франківської архиєпархії».
У свою чергу, до владики звернувся о. Ігор Гаврилів, який подякував архиєрею за спільну молитву: «Щиро дякуємо вам за те, що запалили лампаду нашої молитви. Ми обіцяємо цей вогник не тільки підтримувати, але й розвивати
Опісля митрополит Володимир вручив подячні грамоти о. Дмитру та всій парафіяльній громаді, а також тим, хто постійно опікується святинею. Відтак у храмі лунало «Многоліття».
Завершилося урочисте моління молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний», а владика Володимир уділив присутнім архиєрейське благословення.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ