«Християнство — це зустріч з живим Богом», — Владика Микола Семенишин у с. Клузів

19 грудня 2023

У неділю, 17 грудня, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ владика Микола Семенишин здійснив архипастирський візит на парафію Пресвятої Трійці, що у с. Клузів, Західного протопресвітеріату м. Івано-Франківськ, де очолив святкову Божественну Літургію з нагоди 30-ліття від дня освячення храму.

У переддень свята на парафії відбувся Молебень до святого Миколая. Опісля на запрошення о. Володимир Лось очолив Божественну Літургію, а по її завершенні о. Руслан П’яста звершив Чин Соборування для вірних храму. Про це розповідає Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Наступного дня, 17 грудня, на урочисте моління зібралися парафіяни, гості храму, духовенство, молодь та діти.

Урочисте дійство розпочалося із посвяти 25 парафіян храму у братерську організацію чоловіків-католиків «Лицарі Колумба», яке здійснив регіональний делегат Лицарів Колумба Івано-Франківської Митрополії УГКЦ п. Мирослав Мазур, та утворення нової ради «Лицарів Колумба» при парафії, капеланом якої став о. Роман Боярський. Відтак владику Миколу з хлібом-сіллю процесійно зустрічали на подвір’ї храму адміністратор о. Роман Боярський, а також молодь та діти, які запросили архиєрея очолити моління.

У часі Архиєрейської Божественної Літургії владиці Миколі співслужили протопресвітер Західний о. Борис Гобир, адміністратор храму о. Роман, а також запрошені священнослужителі.

Під час своєї проповіді владика Микола розповів присутнім про важливість особистої зустрічі: «Ці тридцять років ви приходили сюди на запрошення Господаря цього храму — Ісуса Христа. Так і в сьогоднішньому уривку з Євангелії Господь запрошує нас на цю Тайну Вечерю».

Свято — це готовність послужити

«Насправді свято — це не є лише їжа чи гарно прикрашений стіл. Найголовніше — це є відчути щире серце і готовність послужити господарям, які запрошують нас на свято, на вечерю. Іншим важливим моментом є зустріч із господарем, який запрошує мене побути з ним, розповісти йому, чим я живу, послухати, чим він живе. Просто побути разом. А їжа — завжди другорядна», — зазначив проповідник.

Скуштувати добру приготовлену Вечерю

За словами владики Миколи, сьогодні господарем, який запрошує на вечерю, є сам Господь Бог, тож якщо не приходимо до Нього, то робимо прикро Йому, але ще більше втрачаємо ми, які відмовилися прийти на Його запрошення. «Ми приходимо до Ісуса, щоб зустрітися з Ним, щоби скуштувати добре приготовленої Вечері», — додав архиєрей.

Християнство — це зустріч з живим Богом

«Папа Бенедикт XVI, казав, що християнство — це не наука, не філософія, чи якісь моральні принципи. Це найперше зустріч із живим Богом. Де можемо зустріти Його? У різних моментах і ситуаціях».

У Таїнстві Сповіді Господь зцілює людину

«Папа Франциск говорить про те, де людина зустрічає Бога. Бога ми зустрічаємо у Тайні Сповіді. Таїнство Покаяння — це насамперед зустріч з Богом, Який завжди мене зрозуміє, Який мене зцілить і оздоровить, Який мене не насварить, а навіть якщо захоче, то зробить це в такий батьківський спосіб, що мені не буде соромно і боляче, а навпаки, Він „збудує“ мене духовно».

На завершення єпископ-помічник закликав йти до храму Божого, де нас чекає Ісус, Який хоче з нами зустрітися, хоче нас вислухати, адже у будь-якій зустрічі важливо не тільки говорити, але й слухати.

Після завершення Літургії владика Микола вручив Митрополичу грамоту усій парафіяльній спільноті, побажавши ще більшого духовного зростання.

Насамкінець всі вірні та духовенство молилися за перемогу й мир в Україні духовний гімн «Боже Великий, Єдиний».