«Христос сьогодні хоче зробити свою перемогу нашою перемогою», — владика Богдан Дзюрах
«Ось і настав найвеличніший, найсвітліший день у нашому житті — день Воскресіння. Сьогодні темрява гріха і пекла відступає перед світлом воскресіння, що засяяло з гробу. Господь Ісус своїм хрестом, на якому був розп’ятий, неначе ключем, відкрив перед нами двері Божого вічного дому». Такими словами в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен розпочав свою проповідь у день Воскресіння Господнього владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії.
Владика Богдан Дзюрах, говорячи про значення Воскресіння Ісуса для спасіння людства, вказав на символи, які присутні в часі Великодніх богослужінь і вказують на дароване кожній людині Царство Боже, двері якого відчинилися в день славного Христового Воскресіння, а саме відкривання зачинених дверей храму хрестом на початку Воскресної утрені та відчинені Царські врата в часі Світлого тижня. «Розламавши пекельні двері аду, Ісус відкрив нам двері до вічного життя, двері до Дому Отця Небесного, до якого ми покликані, до якого ми призначені, бо наша батьківщина в Небі», — наголосив проповідник, як інформує про це пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.
«Наш дім не тут на землі, наш дім є разом з Отцем Небесним в Небі. Господь Ісус прийшов, щоб нам двері цього дому Божого відкрити. Наш прабатько Адам через свій непослух і гріх ці двері перед нами закрив. Але другий Адам — Господь Ісус, Син Божий, прийшов у цей світ, щоб ключем свого хреста відкрити двері до дому нашого Отця Небесного», — сказав архиєрей.
«Мир вам!» — це слово сьогодні, звернене до України
Згадуючи мить приходу Ісуса до перших своїх учнів і апостолів, коли Спаситель мовив їм: «Мир вам!», владика Богдан представив актуальність тих слів Ісуса для українців. «Це слово є благим і наше українське серце зворушується коли його чує. Ми вже роками впродовж тої хресної дороги, якою йде наш народ, не перестаємо кликати до Неба і в наших устах є тільки одне прохання: „Господи, даруй нам мир! Господи, благослови нас миром!“. І це сьогодні свято — це є обітниця і запорука того, що мир настане, ворог відступить. Пекло, яке приніс агресор на нашу землю, буде подолане силою Христа Воскреслого», — мовив апостольський екзарх.
Кажучи про страх, який переживали апостоли за закритими дверима, владика Богдан представив дійсність, яку сьогодні свідчать християни. «Сьогодні, коли Ісус приходить до нас, Він знаходить відкриті двері храму, Він знаходить відкриті двері наших осель. Ви сьогодні ці двері відкрили. Коли ви вийшли сьогодні до храму назустріч Ісусові, ви показали, що двері вашого дому є для Нього відкриті. Ви прийшли сюди і Він побачив також двері вашого серця відкритими. Він приходить до кожного з нас і промовляє своїм Божественним любим голосом: „Доню, сину, дитино моя, мир тобі!“, — сказав проповідник.
Господь узяв на Себе наші рани
Потім єпископ заторкнув тему страждань, які досвідчують українці. «Ісус також бачить, що ми сьогодні, його улюблені діти, несемо в своїх серцях поряд з Пасхальною радістю також тривогу, біль, журбу і смуток, жалобу і гіркі сльози за нашими братами і сестрами, які віддали своє життя, бо були вбиті у цій безжалісній війні, яку веде агресор проти України».
«Ісус приходить до нас не тільки в славі своєї Пасхальної перемоги. Ісус приходить до нас і має на своїх руках і на своєму тілі рани, щоб ми пам’ятали, що він і сьогодні, будучи між нами як воскреслий, як прославлений Він приймає на Себе наші рани. Це Його вбивали в Бучі і в Гостомелі. Це Йому зв’язували за спину руки і розстріляного кидали до спільної могили. Це на Нього скидали бомби в Маріуполі. Це на Нього зараз наступають ординські маси під Бахмутом. Це Він прийняв на Себе наші рани. Але також Він взяв на Себе наші рани, щоб зробити їх своїми. А з іншого боку, Він сьогодні хоче зробити свою перемогу нашою перемогою. І це так буде! Бо це зло, яке напосілося на нас можна перемогти тільки Божою силою. Ми тільки силою духа стримали агресора, силою Божої любові та благодаті звільнимо нашу землю і відродимо понівечене обличчя нашої матері — української землі», — запевнив архиєрей усіх українців, які в молитві єдналися цього дня у храмі.
Впустити Воскреслого Христа до свого життя
«Бажаю вам, дорогі в Христі брати і сестри відчути сьогодні і впустити до свого серця, до своєї оселі, до свого життя живого воскреслого Христа, який є між нами — прославленого і того, що носить наші рани на своєму воскреслому тілі. У тих ранах є наше спасіння і запорука нашої перемоги. Дозвольмо, щоб це Його слово доторкнулося до наших зболілих душ, щоб Його ласка і любов зігріли наші втомлені війною серця, щоб Його пасхальне світло з наших сердець сутінки тривоги, смутку і журби, а наповнило нас Божою радістю та укріпило в нас надію», — звернувся до людей владика Богдан.
Засилаючи вітання з нагоди Воскресіння Христового, єпископ звернувся з особливими словами побажань до новоприбулих українців. «Прагну огорнути любов’ю тих, хто долучився до нас втікаючи від війни. Ви прибули сюди шукаючи захисту, безпеки і порятунку. Я думаю ви їх знайшли. Знайшли також людську зичливість, співчуття, милосердя і підтримку. Але ми тут маємо знайти щось більше. Господь хоче нам дати тут спасіння. Можливо ми, живучи на рідних землях, так глибоко не переживали нашої віри. Можливо ми входили до дому Божого за звичкою, бо так годиться. Раз чи два у році переступали цей поріг Божого дому, який є нашим домом і передвісником нашої Небесної Батьківщини. Я бажаю вам усім, щоб ви тут на гостинних землях Екзархату віднайшли живого воскреслого Бога в Ісусі Христі. Щоб ви Його зустріли в спільноті Церкви. Щоб ви отримали щось більше ніж соціальну поміч, людську гостинність і підтримку, щоб ви знайшли тут спасіння і нове життя в Христі Воскреслому. Бажаю всім нам жити цим новим життям. Жити як діти Воскресіння і звіщати всьому світові, тим людям серед яких ми живемо про силу, благодать Божої любові і Божої присутності між нами», — сказав на завершення владика Богдан.
А після Літургії єпископ благословив для чисельно присутніх українців Великодні страви.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ