«Хочете принести честь Христу Чоловіколюбцю, не забувайте про Нього тоді, коли дім ближнього твого забрала повінь», — владика Василь Івасюк
«В Україні у місяці червні 2020 року Мати-земля прийняла на себе удар чергової водної стихії. На території Коломийської єпархії постраждали люди і майно у Коломийському, Косівському, Надвірнянському, Снятинському, Городенківському, Тлумацькому, Верховинському районах та Яремчанській міській раді», — звернувся до усіх людей доброї волі владика Василь Івасюк, єпарх Коломийський, із проханням про допомогу від постраждалих через паводки на Заході України.
«Повінь у Карпатах — це голос Господа, волання природи і пробудження людської свідомості до захисту дарів Божих», — розпочинає своє звернення владика Василь Івасюк, єпарх Коломийський.
Повінь у Карпатах — це голос Бога
Відтак владика зацитував 140 псалом, у якому говориться: «Великий Господь наш та дужий на силі, Його мудрості міри нема». «Не існує меча більш небезпечного для людини як жадібність, і нема меча більш безпечного як безкорисливість», — говорить одне прислів’я. Повінь у Карпатах — це голос Господа. Папа Франциск дуже влучно сказав: «Бог прощає завжди, людина — інколи, природа — ніколи». Отже, людина покликана жити у Божій благодаті поміж періодичними природними стихіями: вогнем, водою, землею і вітром», — зазначив архиєрей.
За словами владики, Українська Греко-Католицька Церква відразу намагається реагувати на виклики, допомагаючи потерпілим. Зокрема, «Блаженніший Святослав висловлює свої співчуття потерпілим, запевняє про молитву, організовує збірки їм на допомогу від проливних дощів і сильних потоків Карпат», — мовив владика Василь.
Пам’ятай про ближнього свого у його потребах
Опісля, владика Василь Івасюк пригадав, що 26 червня в Українській Греко-Католицькій Церкві ми відзначаємо празник Христа Чоловіколюбця. «Людина, яка живе Пресвятою Євхаристією та бере у ній авктивну участь, перетворюється у милосердного Христа. Хочете принести честь Христу Чоловіколюбцю, або ж як кажуть в народі — Серцю Христовому, не забувай про Нього тоді, коли дім ближнього твого забрала повінь і він не має, де голови прихилити; коли його тіло потребує одягу та їжі; коли він поранений і потребує медичної допомоги. Вийдіть зі своїх домівок та ласкаво запросіть потерпілого до свого дому, зігрівши, нагодувавши і прихистивши аж до часу, доки він не одужає фізично і морально», — підкреслив правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ.
Милосердя відчиняє двері Царства Божого
Окрім того, владика Василь Івасюк підкреслив про особисту відповідальність кожного за соціальне служіння та діла милосердя щодо ближнього, які приносять плоди у вічності. «Не приносіть слави Богові у дорогих домах та шикарних прийняттях, якщо потребуючий знаходить надворі і терпить голод і наготу. Той, хто сказав: „Це моє Тіло і це моя Кров“, також скаже: „Я голодував і ви дали мені їсти, мав спрагу — і ви мене напоїли, чужинцем був — і ви мене прийняли, нагим був — і ми мене одягли, хворий — і ви навідалися до мене. Усе, що ви зробили одному із моїх братів найменших, мені ви зробили“. Розпочніть годувати голодного, лікувати хворого, а згодом зможете продовжувати дбати про свої потреби. Пам’ятайте початок притчі про багатого і Лазаря, а особливо звернімо увагу на її закінчення — щаслива вічність для бідного і пекло для немилосердного багача. Доброта не продається, її неможливо замовити, бо вона проживає всередині нас. Сьогодні ми маємо добру нагоду за допомогою милосердя відчинити собі двері Царства Божого», — мовив на завершення єпископ Василь Івасюк, правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ.
Фото з архівуЗа матеріалами Коломийської єпархії УГКЦ
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ