Греко-католицький храм у Ходорові отримав нагороду у міжнародному конкурсі

16 вересня 2019

Греко-католицький храм свв. Володимира і Ольги у Ходорові (Жидачівський район, Львівська область) переміг у номінації «Нове будівництво» на Міжнародному будівельному конкурсі «Модернізація року — Європейська нагорода» і отримав золоту статуетку. Нагороджували переможців у Королівському замку у Варшаві (Польща).

Греко-католицький храм у Ходорові отримав нагороду у міжнародному конкурсі

«Це було несподівано. Коли оголосили цей конкурс, то я заповнив анкету, подав всі описові документи, фото. Нам прийшло підтвердження, що ми відібрані у фінал конкурсу. Потім до нас приїхала конкурсна комісія, яка оглянула складності архітектури будівлі. Там було 16 різних номінацій. Ми були у номінації „Нове будівництво“. Разом з нами у цій номінації брало участь ще 10 польських проектів — школи, адміністративні й житлові будинки», — розповів Galnet заступник Ходорівського міського голови Ярослав Костур.

Парох церкви отець Тарас Гриців зазначає, що храм будували протягом 20 років — зводити почали ще у 1998 році, а освятили лише близько року тому. Його проектував архітектор світового визнання, нині покійний, Олександр Матвієв. Оскільки будівля складна за архітектурною структурою, на її зведення пішло близько 150 тонн арматури. Це у той час, як для будівництва звичайного храму потрібно близько 15 тонн.

Цікаво оформлена зсередини, церква вміщує близько 1000 прихожан. Приблизно стільки їх приходить у святкові дні.

Загалом від України на конкурс було запропоновано понад 70 об’єктів.

Довідка

Мета масштабного будівельного Європейського конкурсу — нагородження найкращих модернізацій та новобудов року, їх підтримка та просування. У ньому беруть участь замки, церкви, мости, колії, готелі, житлово-комунальні підприємства, промислові споруди, автостради, дороги, інженерні споруди, об’єкти під відкритим небом, фасади та термореновації, які завершені протягом останніх трьох років. Переможець отримує золоту статуетку «EuropeanAward», міжнародне визнання та публікації у міжнародному будівельному журналі «Romdom» та українському — «Будівельний».

За матеріалами Стрийської єпархії УГКЦ