Голова ПМВ владика Йосиф Мілян перебуває із пасторальним візитом в Угорщині

6 березня 2019

У Державному секретаріаті Міністерства людських ресурсів Угорщини відбулася робоча зустріч Голови Пастрально-міграційного відділу УГКЦ владики Йосифа Міляна і Держсекретаря Міклоша Шолтеса.

Голова ПМВ владика Йосиф Мілян перебуває із пасторальним візитом в Угорщині

Зустріч владики Йосифа із Держсекретарем Угорщини

Під час зустрічі обговорювалися державно-церковні стосунки між УГКЦ та угорським урядом у сфері надання духовної опіки українським мігрантам, що прибувають до Угорщини, зокрема на працю. Також сторони порушили питання розвитку церковної громади УГКЦ в Будапешті, церковної школи, мирянських організацій та католицького скаутську руху, що діють при українській парафії в Будапешті.

На зустрічі також йшлося про духовно-культурну співпрацю між Україною та Угорщиною.

Голова ПМВ подякував держсекретарю за підтримку української греко-католицької громади, яка надходить з угорського бюджету. Владика Йосиф повідомив, що єпископи УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом прибудуть на Євхаристійний конгрес до Будапешту наступного року на запрошення кардинала Петера Ердо.

На зустрічі також були присутні: голова Товариства української культури в Угорщині Ярослава Хортяні та душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій.

Зустріч із митрополитом Угорської Греко-Католицької Церкви Филипом Кочішем

В Ніредьгазі, 5 березня, відбулася зустріч владики Йосифа Міляна, голови Пасторально-Міграційного відділу УГКЦ з митрополитом угорської греко-католицької церкви владикою Филипом Кочішем.

Єпископи обговорили питання душпастирства українців в Угорщині, проблематику нової хвилі міграції з України до Угорщини. Владика Йосиф розповів про розвиток парафії УГКЦ в Будапешті, церковну школу, мирянські спільноти, католицьку скаутську організацію, що діють при парафії.

Значну частину зустрічі було приділено труднощам та перешкодам, з якими стикається українська греко-католицька громада в Будапешті на етапі свого встановлення. Зі своєї сторони митрополит угорський висловив слова підтримки.

В рамках візиту до Ніредьгази, владика Йосиф зустрівся з владикою Абельом Сочкою, єпархом Ніредьгази та владикою Атаназієм Оросом, єпархом Мішкольців.

Цього дня єпископи обговорили питання підготовки до Євхаристійного конгресу, який відбудеться в Будапешті наступного року, в якому візьмуть участь єпископи УГКЦ.

Голову ПМВ супроводжували в Ніредьгазі отець Роман Улей, приватний секретар владики та о. Дамян Габорій, священик для українців в Угорщині.

Пасторальна рада у Будапешті дбає про розвиток Церкви

Пригадаємо, що 24 лютого у Будапешті після недільної Божественної Літургії відбулося перше засідання Пасторальної ради парафії Покрови Богородиці, головною метою якого був аналіз виконання минулорічних планів та напрацювання напрямних для подальшого розвитку Української Греко-Католицької Церкви в Угорщині.

Учасники проаналізували діяльність церковних заходів у 2018 році, які відбулися за підтримки Столичного самоврядування українців та українських самоврядувань IV, VII, IX, X, XI, районів Будапешту, Товариства української культури, Товариства Угорсько-Українського Партнерства та жертводавців парафії.

Також, учасники засідання затвердили пасторальний план на 2019 рік та обговорили питання розвитку парафіяльної скаутської організації, яка входить у Федерацію скаутів Європи.

На зустрічі також обговорювалося питання «Рідної Школи», яка є структурним підрозділом Української церковної школи ім. Блаженнішого Любомира Гузара і розпочала свою діяльність з дозволу владики Йосифа Міляна та угорського митрополита Филипа Кочіша з вересня минулого року. Основне завдання школи — релігійне виховання дитини. Як доповідалося під час зустрічі, заняття відбуваються по неділях. В програмі навчання: катехизація дітей, підготовка дітей до Першої сповіді та Причастя, церковний спів та українська мова. Вікова категорія: від першого до четвертого класу. Після заняття діти беруть участь в Божественній літургії. В рамках школи проходить зустріч українських скаутів (12–17 років), репетиції дитячого та дорослого церковних хорів.

Як зазначили на засіданні батьки, діти яких ходять до церковної школи, вони та вихованці школи задоволені навчальною програмою, педагогами, умовами. Батьки повідомили, що для них важливо, що діти навчаються в дусі українських християнських традицій, під проводом української церкви.

Душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій відзначив: «Ми тішимося, що отримали дозвіл від Угорської та Української Греко-Католицьких Церков на те, щоб українські діти в Угорщині отримали якісні знання та здобували моральні та християнські звички від церковної школи та скаутської організації. Зараз ми на завершальному етапі пошуку відповідного керівника для нашої школи та шукаємо спонсорів, які можуть нас підтримати.

Ми зверталися про підтримку до Державного самоврядування українців та українського посольства. З цими установами будемо продовжувати переговори і сподіваємось, що між нами складеться добра співпраця задля того, щоб виховати наших дітей в християнському дусі та в любові до України».

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині та Пасторально-міграційного відділу УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ