Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ відвідав молдовські Бельці і зустрівся з консулом

22 лютого 2021

Нашими парафіянами за кордоном є українці, які спілкуються різними мовами, але мають українську душу і намагаються розмовляти українською мовою. У багатьох країнах УГКЦ стає місцем, де українці найперше об’єднуються. Про це заявив голова ПМВ владика Степан Сус під час зустрічі з Консулом України у м. Бельці Олегом Євдокимовим.

У межах душпастирського візиту до Молдови владика Степан відвідав Бельці, 23 відсотки населення міста — українці.

Єпископ розповів Консулу про діяльність Пасторально-міграційного відділу УГКЦ і подякував йому за дипломатичну працю і співпрацю з місцевими священниками УГКЦ.

«У Молдові українцями греко-католиками опікуються два священники. Католицька Церква тут має 20 тисяч вірних, водночас це друга релігійна конфесія. Наше завдання — допомогти нашим отцям і через них, можливо, і вам, щоби ми формували українську громаду тут, у Молдові», — зазначив владика Степан.

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ також відзначив важливість праці з молоддю та дітьми і запропонував розглянути можливість проведення літніх таборів на території України для дітей українців, які мешкають у Молдові.

Відтак Консул подякував єпископу за духовну опіку українцями у Молдові. «Можливо, не відразу відчувається результат вашої роботи, але на перспективу це дуже важливо. Отець Роман Поправка завжди відгукувався, приїжджати до нас у Бельці на різні заходи. Для нас дуже важливо, щоби Боже Слово тут звучало українською мовою. Тут дуже багато українців», — зауважив Олег Євдокимов.

Він також відзначив, що Консульство України у Бельцях активно пропагує українську мову і культуру, проводить різноманітні заходи, відвідує школи і ліцеї, де навчаються етнічні українці. Завдяки такій промоції минулого року до Бельцького педагогічного університету імені Алеку Руссо на відділення української мови та літератури вступили 15 студентів.

У зустрічі також взяли участь душпастирі українців греко-католиків у Молдові о. Роман Поправка і о. Ігор Плевський, секретар ПМВ о. Роман Ільницький, а також керівництво Союзу українців Молдови «Заповіт».

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ