Глава УГКЦ зустрівся з новим Надзвичайним і Повноважним послом Литовської Республіки в Україні

8 червня 2021

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарасом Сарапінасом.

На зустрічі також був присутній радник Посольства Литовської Республіки в Україні пан Томас Сікорскіс.

Насамперед пан посол поцікавитися станом державно-церковних і міжконфесійних стосунків. Зокрема, йому було дуже цікаво, як УГКЦ поводилася в час карантину, яка була позиція Церкви щодо вакцинації.

Глава Церкви поділився з ним, як працювала Всеукраїнська рада Церков і що вдалося досягнути спільних позицій щодо першого і другого питань.

Окремою темою були міжцерковні відносини. Для пана Сарапінаса був дуже цікавий приклад співпраці між Церквою і Державою в умовах пандемії.

Предстоятель відзначив, що Державі й Церкві в певний момент вдалося досягнути партнерських відносин. Щодо вакцинації, то Глава Церкви пояснив позицію Всеукраїнської ради Церков, яка полягає в тому, що немає релігійних причин, аби уникати вакцинації. А вакцинація має бути доступна, безпечна і добровільна.

Окремо сторони говорили про відносини між Церквою і литовським народом та державою. Посол згадав, що Вільнюс впродовж довгого історичного часу був резиденцією унійних митрополитів. Зокрема, він згадав про храм Святої Трійці у Вільнюсі, василіанський монастир, який там існує.

Сторони також говорили про українців, які виїжджають на заробітки, а саме Литву, та про душпастирські кроки, які намагається зробити УГКЦ назустріч емігрантам. Пан Сарапінас розповів про досвід Литви, яка свого часу пережила велику хвилю еміграції, а сьогодні створює відповідні механізми й умови, щоби литовці поверталися додому.

Дипломат поділився, що 2023 рік планується з боку Литовської держави відзначити Роком Йосафата Кунцевича. Є ініціатива щодо певних рішень у Парламенті Литви. Сторони домовилися: якщо таке рішення буде прийняте на державному рівні, тоді спільно буде створено оргкомітет з відзначення Року пам’яті Йосафата Кунцевича.

Наприкінці розмови сторони обмінялися подарунками. Посол подарував Главі Церкви картину Вільнюса, при цьому зазначивши, щоби він пам’ятав, де жили наші попередники. А Блаженніший Святослав панові Сарапінас кілька книжок, зокрема презентаційне видання про УГКЦ та книжку «Переслідувані за правду». Ще Глава Церкви подарував гостю писанку.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ