Глава УГКЦ у Бундестазі: «Україна потребує вашої підтримки не лише заради себе, а й заради вас»
10 вересня 2024 року в Берліні Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся із представниками кількох політичних фракцій німецького Бундестагу.
Зустріч відбулася за участю Антона Гофрайтера, голови Комітету у справах Європейського Союзу, Норберта Реттгена, голови Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики, Маркуса Ґрюбеля, депутата від Християнсько-демократичного союзу, а також апостольського екзарха в Німеччині та Скандинавії владики Богдана Дзюраха і німецького прелата д-ра Карла Юстена. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Зліва направо: Маркус Ґрюбель, владика Богдан Дзюрах, Антон Гофрайтер, Блаженніший Святослав, Норберт Реттген
Блаженніший Святослав розпочав зустріч із подяки німецьким парламентарям і всьому німецькому народові за невтомну підтримку України в умовах повномасштабного вторгнення Росії. «Від імені нашого народу дякую німецькому народові та всім, хто нас підтримує. Ми відчуваємо, що маємо добрих друзів, які стоять на стороні світла, правди та добра», — наголосив Глава УГКЦ.
Він додав: «Ми захищаємо цінності, без яких наше життя було б порожнім. Ми захищаємо гідність людського життя, справжні демократичні принципи та християнські цінності. Ми переконані, що наші спільні зусилля принесуть добрі плоди тривалого і справедливого миру в Україні».
Глава Церкви розповів про діяльність Української Греко-Католицької Церкви під час війни, зазначивши, що її місія полягає в рятуванні людського життя, навіть ціною власного. «Багато священиків УГКЦ залишилися зі своїми вірними, незважаючи на ризики для себе та своїх родин», — сказав він. Він також наголосив на важливості служіння Церкви в час війни, охоплюючи надання допомоги жертвам воєнних дій та підтримку внутрішньо переміщених осіб і тих, хто втратив близьких. «Душпастирство горювання, жалоби є важливим аспектом служіння Церкви під час війни, особливо актуальним в Україні. Часто просте, любляче та співчутливе перебування поруч є дієвою підтримкою для страждаючих. Таїнство присутності стає потужним засобом лікування духовних і психологічних травм, спричинених війною», — пояснив Предстоятель.
Блаженніший Святослав звернув увагу на важкі умови життя на окупованих територіях і долю полонених, яких щоденно катують. Він закликав до реалізації принципів, які можуть відновити територіальну цілісність України та забезпечити справедливий і тривалий мир в Європі.
«Прошу вас допомогти людям у Німеччині та інших західних країнах прозріти від стереотипів і подолати страхи й ілюзії. Війна проти України — це війна проти Німеччини, всієї Європи та всього демократичного порядку. Україна потребує вашої підтримки не лише заради себе, а й заради вас», — закликав Глава УГКЦ.
Німецькі депутати запевнили, що продовжать рішуче підтримувати Україну, зазначивши, що «Україна захищає сьогодні не лише свою територію, а й простір свободи, гідності та демократії». Вони наголосили, що українці борються за мир і розвиток Європи як простору вільних народів.
Політики також вказали на необхідність протидії російській пропаганді, яка є підступною і смертельною зброєю. Вони пообіцяли зробити все можливе, щоб забезпечити сильну позицію України в майбутніх переговорах із Росією і впевнені, що перемога України буде перемогою всього демократичного світу.
Коментуючи цей історичний візит, владика Богдан зазначив: «Бундестаг — осердя німецької внутрішньої та міжнародної політики німецької держави. Тут тісно переплелась історія і сучасність: одна частина будівлі вражає модерною архітектурою, а на стінах старої будівлі — збереглись написи, що їх залишили тут радянські солдати наприкінці війни… Віримо, що візит і спілкування Отця і Глави УГКЦ з депутатами Бундестагу стане ще одним кроком в наближенні перемоги України та в побудові спільно з відродженою соборною Україною міцних основ спільного європейського Дому вільних народів і країн».
Нагадуємо, що Глава УГКЦ з 9 по 11 вересня здійснює робочий візит до Німеччини. 10 вересня Блаженніший Святослав виступить як головний спікер на Річній зустрічі німецьких католицьких єпископів із державною владою Німеччини із промовою про ситуацію в Україні та спільну надію на справедливий мир.