Глава УГКЦ у 95-й день війни: «Усі ті, що мовчать сьогодні, співдіють у злочинах Росії в Україні»

30 травня 2022

Ми бачимо, що сьогодні мовчанка може вбивати. Усі ті, що сьогодні мовчать і не мають відваги, щоб засудити російську агресію в Україні чи навіть щоб висловити свою позицію, — є співучасниками цього злочину. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні на 95-ий день війни Росії проти України.

Предстоятель відзначив, що Україна переживає вже 95-й день тяжкої, кривавої війни. І ми дякуємо Збройним силам України за те, що могли прожити минулий день і останню ніч та зустріти сонце цього недільного київського ранку. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

«Незважаючи на великі зусилля ворога, над містом Сєвєродонецьком гордо майорить український прапор. Ворог концентрує значні сили на Луганщині та Донеччині, щоразу більше атакує міста і села України… Вчора потужним ракетним обстрілам було піддано велике промислове місто Кривий Ріг, якому ми співчуваємо і за яке підносимо до Господа наші молитви», — сказав Глава Церкви.

Духовний лідер зауважив, що ворог далі обстрілює територію біля кордону на півночі нашої Батьківщини, на Сумщині, Харківщині. Гинуть люди, тече людська кров. Море сліз… Але завдяки великій вірі в Господа Бога — українці відновляють свої сили. Віруючи у воскресіння ми долаємо смерть.

У цей день Блаженніший Святослав завершив роздуми над частиною нашого Катехизму, яка говорить про «чужі» гріхи. Останній вид гріха, у разі якого людина переймає на себе злочини ближнього, — на гріх мовчати.

«Людина думає, — переконує Предстоятель, — що коли вона не протистоятиме гріхові, не боротиметься з гріхом, а просто мовчатиме, то уникне відповідальності. Проте це не так. Коли ми мовчимо на гріх, він тільки збільшується. Коли ми мовчимо на гріх, то погоджуємося з ним. Є такий український вислів: мовчанка — ознака згоди. Коли ми мовчимо на гріх, то заохочуємо грішника продовжувати чинити злочини».

«Тому сьогодні вкотре запрошую усіх: НЕ МОВЧІТЬ НА ГРІХ! Бо коли ми демаскуємо гріх, виводимо його на світло, розкриваємо — він втрачає свою силу, занепадає, зникає, як зникає темрява, яку просвічує світло Божої правди», — вважає духовний лідер.

Сьогодні українці волають до сучасного людства, підкреслює Блаженніший Святослав, світового співтовариства, міжнародної церковної спільноти: «Ми просимо всіх бути солідарними з нами, молитися за нас, підтримувати Україну, а також не мовчати на гріх!»

Фото: УГКЦ / Олександр Савранський. Блаженніший Святослав на подвір’ї храму Різдва Пресвятої Богородиці в Ірпені, 7 квітня 2022 року.