Глава УГКЦ у 84-й тиждень війни: Боротьба України з Росією — боротьба Давида з Голіафом в ім’я перемоги добра над злом

25 вересня 2023

Навіть коли весь світ нам каже готуватися до затяжної війни, ми знаємо, що Україна переможе завдяки особливій благодаті, якою ми сильні. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму традиційному відеозверненні у 84-й тиждень великої війни, яку російський окупант приніс на мирну українську землю.

Предстоятель відзначив, що українські міста нашої Батьківщини: Київ і Черкаси, Одеса і Харків, Львів і Дрогобич на Львівщині знову піддалися російській ракетній атаці. Росіяни намагаються знищити нашу інфраструктуру, яка забезпечує життя українців. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

За його словами, багато хто у світі починає розводити руками, кажучи, що ця війна, мабуть, надовго.

«Проте ми, українці, — переконує духовний лідер, — знаємо, що ми досі живі і наша держава досі існує не лише завдяки людським зусиллям і логіці — часто навіть всупереч їй. Ми відчуваємо, що боремося силою Божою. Та боротьба, яку нині веде Україна, — це є боротьба Давида з Голіафом в ім’я перемоги добра над злом».

«Ми відчуваємо, — продовжив Глава Церкви, — що всі інші людські засоби, які ми отримуємо як міжнародну допомогу, є лише інструментом, засобом у тій боротьбі. А перемогу ми здобудемо силою Божою. Ми кажемо сьогодні: завдяки силі Божій — Україна стоїть, завдяки силі нашого Бога і Спасителя — Україна бореться, завдяки силі благодаті Духа Святого — Україна молиться!».

Блаженніший Святослав відзначив, що цими днями в Афінах відбулася унікальна подія — з нагоди 100-річчя візантійського католицького екзархату і 25-річчя української парафії в Афінах до цього міста з’їхалися всі східні католицькі єпископи Європи, а також Халдейської, Маронітської, Сило-Малабарської, Вірменської Церков.

Владики роздумували над тим, як Церква у сучасному світі має підтримувати, захищати, надихати християнську родину, зокрема священничу сім’ю. «Водночас у центрі уваги єпископів був біль України. Ми подякували владикам з усіх країн Європи, зокрема з Румунії, Словаччини та Угорщини, за велику солідарність з нашими людьми і почули запевнення про допомогу в майбутньому», — сказав Глава УГКЦ.

Фото: Зруйнований внаслідок нічного обстрілу Одеси морський вокзал і готель, 25 вересня 2023 року.