Глава УГКЦ у 341-й день війни: «Київська Церква зберігала пам’ять неподіленого християнства»

30 січня 2023

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 341-й день війни.

Предстоятель зазначив, що вчора ворог завдав масованих ударів по двох містах-мучениках — Харкову і Херсону. У Харкові поцілив у житловий будинок — знову є вбиті та поранені. На окупованій Луганщині ворог починає масово депортувати українців, зокрема зі Сватівського району, який прилягає до лінії фронту. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У цей день Блаженніший Святослав нагадав історію київського християнства. Київська Церква народилася ще перед розколом — у 988 році. І саме вона, просвічена Софією, Божественною Премудрістю, сприймала схизму між Римом і Константинополем лише як напругу між двома центрами, а не як вселенський розкол. Однак сьогодні колись єдина Церква поділена на три юрисдикції: одна з них перебуває у сопричасті з Римом — УГКЦ, інша — у сопричасті зі Вселенським Константинопольським патріархатом — ПЦУ, і третя — у сопричасті з Московським патріархатом — УПЦ. «Ці три гілки покликані шукати і віднайти ту містичну пам’ять єдності Церкви, яка записана в ідентичності київського християнства», — сказав архиєрей.

«Нехай Господь Бог допоможе нам віднайти той прабатьківський київський спадок, щоб пам’ять про неподілену Київську Церкву сьогодні була для нас життєдайною силою, щоби віднайти єдність наших Церков», — побажав Блаженніший Святослав.