Глава УГКЦ у 340-й день війни: «Герої Крут надихають сучасну молодь боронити Україну від новітніх муравйових, що йдуть убивати»

30 січня 2023

Геройський приклад студентів ще з 18-го року минулого століття надихає сьогодні дівчат і хлопців, сучасну молодь, для того щоб сьогодні боронити Україну перед новітніми, сучасними муравйовими, які йдуть вбивати, нищити, плюндрувати і вигублювати. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні в 340-й день повномасштабної війни.

Глава УГКЦ у 340-й день війни: «Герої Крут надихають сучасну молодь боронити Україну від новітніх муравйових, що йдуть убивати»

Предстоятель відзначив, що впродовж вчорашнього дня і цієї ночі від російських ударів, ракет і бомб знову здригалася українська земля. Важкі бої ідуть на Донеччині і Луганщині. Ворог невпинно атакує наші міста біля Вугледару, біля Авдіївки, біля Бахмуту. Наші хлопці і дівчата мужньо боронять свою Батьківщину, а ворог намагається вбивати кругом, куди засягає його вбивча зброя. За словами Блаженнішого Святослава, збільшується кількість дітей, які є жертвами цієї війни. Офіційна статистика вчора сповістила, що 459 дітей було вбито, а 917 поранено. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

«Тобто назагал ми маємо 1376 дітей, які є зареєстровані як жертви цієї війни в першій особі. Але ми знаємо, що справжня кількість, мабуть, є набагато більшою. Тільки Ватиканська лікарня Bambin Gesú у Римі прийняла на лікування близько двох тисяч українських дітей. Діти продовжують страждати. І той світ, у якому страждають діти, не має майбутнього», — вважає Глава Церкви.

У російських концтаборах, наголосив духовний лідер, сьогодні перебуває більше 20000 цивільних українських громадян.

«Ми за них молимося, просимо Господа Бога про їхнє звільнення. Ще по сьогодні перебувають під тортурами ув’язнені наші отці в Бердянську, отець Іван і отець Богдан. Ми благаємо Господа і всіх, хто тільки може нам допомогти, звільнити цих мужніх священників Христа ради ув’язнених і терплячих», — сказав Блаженніший Святослав.

Сьогодні свята неділя і ми знову ж таки хочемо молитися за єдність між християнами. «Єдність не означає поглинання однієї Церкви іншою. Ні. Це не єдність лише структур, йдеться про внутрішню, містичну єдність. А тим найвищим знаком єдності Христової Церкви є Його Тіло і Кров — тайна Пресвятої Євхаристії», — зазначив Предстоятель.

Сьогодні Україна згадує пам’ять героїв Крут. «29 січня, — розповів він, — спогадуємо геройський вчинок київських студентів, який вони вчинили ще у 1918 році. Ті молоді хлопці, студенти, курсанти, числом трохи більше як 400 осіб, вийшли, щоби грудьми закрити українську столицю від війська кровожерного генерала Муравйова, московського нападника, число якого перевищувало 4000 військових. Ті хлопці полягли у нерівному бою біля містечка Крути на Чернігівщині. Віддали свої юні життя за свободу своєї Батьківщини. І ми сьогодні поминаємо їхню світлу пам’ять, тому що їхні тлінні останки спочивають на Аскольдовій могилі у Києві, і там сьогодні біля нашої парафії ми урочисто віддаємо їм належну шану».

«Оглядаючись на геройський приклад української молоді 1918-го року, ми сьогодні молимося за українську молодь у теперішніх обставинах, за наших дівчат і хлопців, які сьогодні є героями України ІІІ-го тисячоліття», — зазначив Блаженніший Святослав.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae