Глава УГКЦ у 300-й день війни: «Відчуття, що війна краде в дітей дитинство, а в молоді — юність»

20 грудня 2022

Навіть діти, які під обстрілами рятують своїх поранених батьків, поводяться і думають по-дорослому. Створюється відчуття, що війна краде в дітей дитинство, а в молоді — юність. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви у 300-й день повномасштабної війни, яку російський агресор і загарбник приніс на миролюбну українську землю.

«Триста днів у вогні. Триста днів великого горя нашого народу», — з прикрістю відзначив Предстоятель, як повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

За його словами, Упродовж останньої доби на всій лінії фронту далі йшли тяжкі бої. Осердя цього військового вогню — Луганщина і Донеччина. Відповідно до ранкових повідомлень, українське військо відбило атаки ворога біля десяти населених пунктів.

«Але, на жаль, — каже Глава Церкви, — маємо й жертви, убитих і поранених, зокрема серед цивільного населення. Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!»

Духовний лідер зауважив, що Цими днями ми бачимо хвилю всенародної солідарності, зокрема з тими, хто живе без світла і тепла. «Люди допомагають одне одному і та людська, християнська солідарність зігріває, освітлює Україну, дає нам відчуття, що разом ми сильні», — сказав Блаженніший Святослав.

Говорячи про українську молодь сьогодні, духовний лідер зауважив, що Якщо тепер спостерігати за нашими дівчатами і хлопцями, то впадає в око, що вони враз подорослішали, стали зрілими.

«Але ми знаємо, що зрілість — це вміння відчувати внутрішній невід’ємний зв’язок між свободою та відповідальністю. Зрілим є той, хто розуміє наслідки власних свідомих і добровільних вчинків», — сказав Глава УГКЦ.

За його словами, молоді українці, порівняно з їхніми ровесниками в інших країнах світу, більше зрілі, навіть в особистих мріях, планах та в життєвому виборі. Наша молодь вміє вибирати добро, не тільки власне, а й суспільне.

«Звертаюся до української молоді: відчуйте особисту відповідальність за долю не тільки рідного народу і своєї держави, а й за спільноту своєї Церкви. Зріло, свідомо і добровільно вибирайте Христа і живіть за християнськими засадами. Бо саме на прикладі Спасителя ми бачимо, що справедливість звершується лише в любові», — вважає Блаженніший Святослав.

Предстоятель також закликав молодих хлопців і дівчат: «не бійтеся брати відповідальність за добро, яке ви можете вчинити для своєї Церкви, для свого народу».