Глава УГКЦ у 297-й день війни звернувся до молоді: «Не дайте, щоб хтось украв у вас соціальне лідерство»

17 грудня 2022

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 297-й день повномасштабної війни, яку російський загарбник і окупант приніс на мирну українську землю.

Сьогоднішнє звернення Глава Церкви зробив із героїчного українського Дніпра — столиці Дніпропетровщини, яке стало чи не найбільшим гуманітарним хабом України, прийнявши понад 180 тисяч біженців і внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

За його словами, тут УГКЦ має потужний осередок Карітасу Донецького екзархату, у якому кожен, хто потребує, отримує тепло, підтримку та допомогу.

«Із Дніпра, де бракує світла і тепла, ми хочемо сказати на весь світ: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!», — наголосив Блаженніший Святослав.

Предстоятель зауважив, що впродовж минулої доби наша земля здригалася від російських ракетних і бомбових атак. На всій лінії фронту йдуть важкі, кровопролитні бої, найтяжчі — на Донеччині, довкола наших героїчних міст Бахмута й Авдіївки.

Вчора близько 98 російських ракет різного типу вдарили по Україні. Над ранок, розповів Глава Церкви, у Кривому Розі з-під завалів витягнули тіло півторарічної дитини, яка стала жертвою цього варварства.

Духовний лідер наголосив, що ми разом боремося на наше майбутнє, свободу і незалежність заради наших діточок, які по-дитячому переживають жахи цієї війни. «І особливо хочемо підтримати українську молодь. Мріючи про Україну після перемоги, ми не можемо не думати про нашу найкращу у світі молодь. Молодь є в авангарді усіх соціальних змін і від неї залежить сьогодення і майбутнє, зокрема нашої Батьківщини», — вважає Предстоятель.

Блаженніший Святослав звернувся до українських дівчат і хлопців: «Не дайте, щоб хтось украв у вас соціальне лідерство! Намагайтеся завжди бути лідерами, активними учасниками розвитку нашого суспільства».

Він вважає, що як захист Батьківщини перетворився на великий молодіжний рух в Україні, так і соціальне служіння в Україні є великим молодіжним рухом — дівчата і хлопці нині будують майбутнє своєї держави.

Глава Церкви подякував нашим молодим людям, які відчувають відповідальність за тих, кому важко, хто став жертвою цієї війни, і відповідальність за те, щоб в Україні приймалися справедливі закони, аби наша державаставала простором, де молоді люди хочуть залишитися і жити, створювати свої сім’ї і народжувати дітей.

Фото: Блаженніший Святослав з молодими волонтерами «Карітасу Донецьк» у Дніпрі, 16 грудня 2022 року.