Глава УГКЦ у 294-й день війни: «Співпереживати — це одне з найважливіших джерел справжнього досвіду розуміння»

14 грудня 2022

Святе Письмо нас вчить, що пізнати Бога можна тільки через досвід, переживши особисту зустріч із Ним. Так само пізнати людину, пізнати, чим живе сьогодні українське суспільство, можна лише коли ми будемо співпереживати ті обставини, події, які сьогодні стоять перед нами. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 294-й день війни.

Предстоятель зазначив, що нині вранці здригалося місто Київ. Ворог атакував столицю 13 бойовими дронами, які намагалися знищити інфраструктуру. Ми дякуємо протиповітряним силам України, які майже всі атаки успішно відбили. Але в Шевченківському районі прозвучали вибухи від уламків дронів, були пошкоджені дві адмінбудівлі. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Бути молодим — це означає пізнавати, відкривати світ і людину, яка живе в тому світі», — сказав Блаженніший Святослав. Він зазначив, що стоячи перед обличчям війни, ми не можемо бути Церквою, яка не плаче над трагедіями, які сьогодні переживають наші молоді люди.

«Найгірше, що може бути — це використовувати рецепт світського духу, який полягає у знеболюванні сумління молоді новинами, розвагами чи банальністю. Якщо ми в обставинах війни не будемо мати відваги плакати з тими, хто страждає, ми не зможемо бути суспільством, Церквою, яка стає матір’ю, що народжує. Народжує нове життя у новому досвіді, народжує нове майбуття», — наголосив Патріарх.

«Вірити означає проникати у глибину дійсності. Тому святий Августин говорив: „Я вірю для того, щоб розуміти, і розумію для того, щоб вірити“. Тому так важливо, щоб наша молодь сьогодні справді була емпатичною, співпереживаючи зі своїм народом. Бо справді деякі реалії життя можна побачити лише очима, які були вмиті сльозами», — сказав архиєрей.

Він побажав, щоб мудра, добра українська молодь відчула, що все суспільство співпереживає з нею. «Ми можемо сказати, що Син Божий, Бог, який став людиною, сьогодні співстраждає з нашою молоддю. Сам Господь Ісус Христос сьогодні плаче з тими, що плачуть, страждає з тими, що терплять. Але Він є джерелом нашої радості. Ми знаємо, що Він утре наші сльози. Він подарує нашій молоді досвід радості і перемоги, досвід сили добра, яке завжди переможе», — запевнив Блаженніший Святослав.

Фото: Emilio Morenatti