Глава УГКЦ у 248-й день війни: «Людям на Херсонщині дали два дні на повну евакуацію»

29 жовтня 2022

Особливо молимося за наших братів і сестер, які опинилися на окупованій території, де чиниться тяжкий тиск. Ми знаємо, що на Херсонщині людям дали два дні, щоб вони покинути свої домівки, два дні на повну евакуацію. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 248-й день війни Росії проти України.

Ранкові новини повідомляють про те, що ворог невпинно обстрілює мирні міста і села, зокрема в прикордонних з Росією районах Сумщини, Чернігівщини, також на Сході і Півдні нашої Батьківщини. Більше того, знову були завдані різного роду удари по Дніпропетровщині, особливо по містечку Нікополь. Знову потерпає Миколаївщина, Харківщина, зокрема щойно звільнені місцевості, наприклад Куп’янський район, де тільки почало налагоджуватися нормальне життя. Ворог продовжує нищити ці міста і села. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Також Київ і Київщину було попереджено про можливість екстрених відключень електроенергії на невизначений термін. Ворог знищив велику частину енергетичної системи України, і сьогодні центральні регіони потерпають від цього лиха. «Коли у великому місті відключають електроенергію, тоді багатоповерхівки перетворюються на холодні пастки, у яких люди не можуть ані зігрітися, ані мати можливість приготувати собі їжу», — констатує Предстоятель.

Сьогодні, продовжуючи роздуми про сім’ю як союз чоловіка і жінки Патріарх звертає увагу на необхідність шкільної програми з підготовки до шлюбу.

Очевидно, каже він, що в наших парафіях, у громадах є ціла низка різних шкіл, спільнот, є окрема програма підготування наречених до Таїнства Подружжя безпосередньо перед вінчанням, але сама система шкільної освіти України теж має обов’язок плекати сімейні цінності в українській школі.

«Бо школа — це простір, середовище не тільки передавання певних знань, а й виховання нових поколінь. Якщо сімейні цінності є цінностями загальнолюдськими, то потрібно виховати українську дитину до того, щоб вона була здатною сформувати власну родину», — переконаний архиєрей.

«На жаль, ми сьогодні констатуємо, що більшість сімей в Україні розпадається. І наші педагоги та психологи говорять, що коли дитина виростає в неповноцінній сім’ї або не має родини, то вона не зможе без допомоги створити своєї сім’ї. Тому шкільна програма підготування до шлюбу, у якій держава могла б діяти у співпраці з Церквами і релігійними організаціями, є вкрай потрібною», — наголошує Глава Церкви.

На його переконання, важливо, щоб українська школа пояснювала, що таке гідність людини, у чому полягає суть любові, взаємної турботи і дарування себе, щоб виховувала саму здатність наших дітей до любові, взаємоповагу між різними поколіннями, старшими і молодшими, батьками і дітьми.

«Так важливо нам скоординувати зусилля фахівців різного профілю для того, щоби допомогти нашим дітям, молоді долати стреси, протистояти насильству, щоб разом можна було конструктивно діяти і будувати суспільство в умовах нестабільності», — зазначає він.

«Я переконаний: коли шкільна освіта, держава і суспільство разом плекатимуть українську сім’ю, допомагатимуть нашим подружжям бути щасливими в сімейному житті, тоді Україна буде непереможною, тоді будь-які зовнішні загрози нам не будуть страшними. Нас ніщо ззовні не налякає, якщо зсередини ми подолаємо всі небезпеки і рани, які чигають на українську сім’ю», — підкреслює Глава УГКЦ.

«Боже, благослови українську родину! Боже, благослови українську школу, щоб вона була середовищем любові, взаємодопомоги і взаємоповаги! Боже, поблагослови наших військових! Боже, поблагослови наших дівчат і хлопців, які воюють на фронті й захищають нашу Батьківщину! Боже, у Твої руки віддаємо всіх поранених, немічних, стражденних і вмираючих — будь до них милосердний, прийми їхню жертву і життя у свої батьківські обійми!»— просить Отець і Глава УГКЦ.

Фото: Getty images