Глава УГКЦ у 135-й тиждень війни: Ми будитимемо сумління німців на підтримку України

16 вересня 2024

Росія тепер посилить атаки на це суспільство, тому що в Німеччині розпочинається рік передвиборчих перегонів. Тож голоси Католицької Церкви Німеччини та Української Церкви, які звучать в унісон, будитимуть сумління німців на підтримку України. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 135-й тиждень великої війни.

Предстоятель висловив жаль, що ми продовжуємо рахувати дні і ночі цієї великої трагедії. Українська земля далі горить під ударами, бомбами російських окупантів. Ллється кров, гинуть люди. Цього тижня ми особливо молилися за північне прикордоння України. З цієї території продовжується вимушена евакуація українців. Наші молитви сьогодні — за героїчний Покровськ, за українське військо, яке, як ми чуємо, нарешті зупинило просування ворога в цьому напрямку… Про це пише Департамент інформації УГКЦ.

На 76-му році життя у Варшаві після важкої недуги відійшов у вічність преосвященний владика Василь Медвіт — один із тих єпископів, які відроджували нашу Церкву в Києві, у Центрі та на Сході України. «Господь Бог за своїм дивним задумом дозволив мені супроводжувати владику Василя в останні години життя. Тут, у Варшаві, ми разом із ченцями Чину святого Василія Великого молилися за вічний спочинок його душі», — сказав Глава Церкви.

Блаженніший Святослав відзначає: «Незважаючи на наші втрати, болі, ми стоїмо. Ми зранені, але не впокорені. Ми зболені, але стійкі. І тому вкотре хочемо сказати: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!».

Минулий тиждень був також особливим часом адвокаційної місії нашої Церкви на різних континентах, у різних країнах, різними мовами та в різних культурах. Зокрема, на запрошення єпископату з Еквадору, владика Григорій Комар брав участь у Євхаристійному конгресі країн Латинської Америки в місті Кіто, промовляв від імені України до католиків цієї частини світу, цього величезного континенту. Він розвінчав міфи російської пропаганди, які поширюються на латиноамериканському континенті.

«Мене Господь Бог покликав до Німеччини, — розповів духовний лідер. — На запрошення німецького єпископату я взяв участь у щорічному релігійно-громадсько-політичному заході „Свято-Михайлівський прийом“, на якому збираються очільники Німецької держави, громадські та політичні діячі. Я мав нагоду промовляти до цієї широкої і дуже важливої аудиторії, зокрема до Канцлера Німеччини Олафа Шольца».

За його словами, Німеччина нині є дуже важливим партнером України. Однак, на думку російських пропагандистів, з усіх країн Європи саме німецьке суспільство найбільш вразливе до бомбардувань російської пропаганди.