Глава УГКЦ у 126-й тиждень війни: Участь у прощі до Зарваниці звільнених священників є джерелом надії для багатьох родин

16 липня 2024

Ми бачимо, як сила Божа на спасіння кожному, хто вірує, є оцим Христовим живим Євангелієм через історію та приклад двох наших мужніх священників. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щотижневому воєнному зверненні у 126-й тиждень великої війни, — тиждень, який приніс знову багато горя, сліз, крові, страждання для народу України.

Предстоятель відзначив, що на всій лінії фронту йдуть тяжкі бої. Ворог намагається розтягнути цю лінію фронту. Щодня він втрачає більше ніж 1100 військовослужбовців, але інтенсивність бойових дій не зменшується. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Трагічним днем було 8 липня, коли ворог здійснив новий масований ракетний удар по Україні… Мабуть, усіх потрясли кадри зруйнованої найбільшої дитячої лікарні України „Охматдит“. Ми були просто шоковані жорстокістю вбивць, які не шанують навіть дитини під час цієї жахливої війни. Співчуваємо постраждалим, молимося за покійних, підтримуємо поранених, намагаємося помогти родинам загиблих, поранених і тих, хто лишився без даху над головою», — сказав духовний лідер.

Глава Церкви подякував усім народам світу, які засудили цей злочин проти людяності з боку російського агресора.

Підсумовуючи попередній тиждень, Блаженніший Святослав розповів, що від 2 до 12 липня у місці, яке є святим для кожного українця (чи то з України, чи з поселень), у Марійському духовному центрі «Зарваниця» вперше в історії нашої Церкви відбувся Синод Єпископів, на який приїхала рекордна кількість учасників — 50 із 58 владик.

Центральною темою цього Синоду було проголошення Христового Євангелія, євангелізація під час війни.

Єпископи міркували, як Євангеліє має стати джерелом сили й надії українського народу: «Учасники Синоду намагалися переосмислити передавання віри майбутнім поколінням. Ми хотіли прийняти необхідні рішення для того, щоб наші діти і молодь не просто знали про воскреслого Христа, а й могли досвідчити Його, присутнього в тілі нашої Церкви, зокрема через Святі Таїнства».

Історичний Синод завершився Всеукраїнською прощею до Зарваниці, яка є щорічною центральною духовною подією нашої Церкви і яка кличе до Пречистої Діви Марії, Її чудотворної ікони десятки тисяч віруючих.

«Особливою подією, — розповів Предстоятель, — цієї прощі було те, що нарешті повернулися до своєї Церкви многострадальці, ісповідники віри отці Іван Левицький та Богдан Гелета. Ми втішалися їхньою присутністю на цій прощі. Тисячі прочан могли побачити цих страстотерпців і ми разом з ними уділили нашому народові Боже благословення».

«Їхня присутність на нашій прощі стала ще одним джерелом надії для багатьох родин, які нині оплакують загиблих, вболівають за тих, хто перебуває в російському полоні або ув’язненні, чи тих, які пропали безвісти», — наголосив Блаженніший Святослав.

Фото: Олександр Савранський