Глава УГКЦ привітав новообраного протоігумена Львівської провінції отців редемптористів

15 листопада 2022

14 листопада 2022 року новим протоігуменом Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя було обрано високопреподобного отця Володимира Борейка. Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав отця Володимира з обранням і віддав його служіння під особливу опіку Пресвятої Богородиці, яка багатьма чудами прославлена в іконі Неустанної Помочі.

Отця Володимира Борейка обрано протоігуменом Львівської провінції отців редемптористів на п’ятирічну каденцію — до 2027 року. Про це повідомляє офіційний сайт Львівської провінції ЗНІ.

«Цей вибір — акт великої довіри до Вас з боку Ваших співбратів і знак підтримки Вашого служіння для добра Згромадження. Через Вас передаю слова вдячності за жертовне служіння отців редемптористів, що є благословенням для нашої Церкви, — написав Глава Церкви у вітальному листі. — Особливо ваше служіння гідне похвали в час війни із російським загарбником, яке сповнене численними прикладами допомоги тим, хто постраждав, чиє житло було зруйноване і хто втратив засоби для існування. Ваші монастирі широко відкрили свої двері для потребуючих, слідуючи заповіді нашого Господа бути близько із тими, хто страждає».

Блаженніший Святослав побажав новому протоігумену, щоб, розпочинаючи нову каденцію, він був відкритий до дії Святого Духа, адже його урядування випало на нелегкі часи. «Триває війна, яка принесла із собою великі руйнування і, що найгірше, численні жертви. Де ж узяти сили, щоб бути вмілими виконавцями Божої волі? Той самий апостол нам відповідає: „Знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре“ (Рим. 8, 28). Просіть в нашого Господа Ісуса Христа, щоб дав Вам сил та благодатей Духа Святого, щоб могли гідно послужити людям, які зранені. Будьте для них живими свідками Божої любові і милосердя, яке миром Божих ласк у Святих Тайнах, вилікує їхні рани», — закликав Предстоятель.

Віддаючи служіння отця Володимира Борейка під особливу опіку Матері Божої, прославленої в іконі Неустанної Помочі, Глава УГКЦ запевнив його у підтримці всіх ініціатив, які будуть спрямовані на розвиток Української Греко-Католицької Церкви, проповідь Божого Слова та добро боголюбивого люду.

«Прохаю милосердного Бога, щоб період Вашого урядування був позначений зміцненням Згромадження і ревними покликаннями до богопосвяченого життя… Вимолюю потрібних Вам Божих дарів для здійснення Вашого служіння та уділяю Вам своє архипастирське благословення», — написав Блаженніший Святослав.

Біографічна довідка

Отець Володимир Борейко народився 21 квітня 1984 року в м. Борщів на Тернопільщині.

Впродовж 2001–2006 рр. навчався у Інституті менедженту та економіки «Галицька академія» (м. Івано-Франківськ), де отримав диплом «Магістр з екології та охорони навколияшнього природнього середовища».

З 2006 по 2010 рр. працював викладачем у Заліщицькому аграрному коледжі, та одночасно з 2006 по 2008 рр. здобував освіту по спеціальності з фінансів у Інституті післядипломної освіти Тернопільського Національного Економічного Університету.

У 2010 році вступив до новіціату Львівської провінції Редемптористів, де у 2015 році склав вічні обіти.

Протягом 2011–2016 рр. вивчав філософію та богослов’я у Львівській духовній семінарії св. Духа та Українському Католицькому Університеті, де отримав диплом магістра з богослов’я.

Ієрейське рукоположення отримав 20 червня 2016 р.

3 2016 року по 2021 рр здійснював служіння на парафії свв. апп. Петра і Павла у м. Новояворівськ (Львівська обл.)

З 3 січня 2021 року і до сьогодні виконував уряд ігумена монастиря св. Герарда у відпустовому місці Кохавина (смт. Гніздичів, Львівської обл).