Глава УГКЦ передав командуванню Військово-морських сил України ікону Матері Божої Неустанної Помочі

4 серпня 2021

Сьогодні, 4 серпня 2021 року, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, зустрівся з командувачем Військово-морських сил України контр-адміралом Олексієм Неїжпапою. Зустріч відбулася в Одесі у приміщенні Командування ВМС. У ході зустрічі Глава Церкви передав Військово-морським силам ЗС України автентичний список ікони Матері Божої Неустанної Помочі, оригінал якої знаходиться в храмі Святого Альфонса Ліґуорі в Римі. Сама ж ікона, що шанується християнами східної та західної духовних традицій, є особливим сакральним символом єдності Христової Церкви.

Відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ від 2017 року, щорічно першої неділі липня Українська Греко-Католицька Церква в особливий спосіб вшановує ікону Матері Божої Неустанної Помочі, що нагадує нашим вірним про невпинну турботу та материнське заступництво Пресвятої Богородиці за Божий люд. День вшанування цієї ікони співпадає зі святкуванням Дня Військово-морських сил України. Саме тому 2 липня 2021 року Блаженніший Святослав закликав усіх людей доброї волі долучитися до молитви за увесь особовий склад українського військового флоту. Така ініціатива Глави УГКЦ знайшла щирий відгук та широку підтримку в серцях наших вірних.

Глава УГКЦ запевнив командувача у глобальній молитовній підтримці військовослужбовців ВМС України з боку вірних УГКЦ, що сьогодні проживають на усіх континентах земної кулі.

«В особі Матері Божої Неустанної Помочі Військово-морські сили України отримують завжди вірну підтримку та невтомну заступницю перед Божим престолом. Ми ж як Церква Христова в Україні та на поселеннях готові й надалі через наших капеланів спільно з іншими українськими Церквами надавати усю необхідну духовну допомогу матросам, старшинам і офіцерам українського військового флоту», — зазначив Предстоятель.

Командувач ВМС України, зі свого боку, виразив слова щирої вдячності за ініціативу Блаженнішого Святослава і за безцінний духовний дар — ікону Матері Божої Неустанної Помочі, до якої тепер зможуть звертати свої молитви українські матроси та їх командири. У своїх подячних словах він також відзначив роль військових капеланів у задоволенні духовно-релігійних потреб українських воїнів та їхніх сімей, у прояві особливої турботи про поранених і родини полеглих.

Як ми повідомляли, 4 липня 2021 року Отець і Глава УГКЦ віддав український військовий флот під покров і ласкаве заступництво Матері Божої Неустанної Помочі.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ