Глава УГКЦ на Зіслання Святого Духа: «У Дусі Святому для людини відкриті всі Божі скарби»

23 червня 2024

«Сьогодні Бог Отець через Сина, даючи людині Духа Святого, дарує скарбницю, у якій заховані всі скарби, яких може прагнути людське серце». Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді з нагоди свята Зіслання Святого Духа.

Із Главою Церкви в Патріаршому соборі в Києві співслужив владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, як інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Сьогодні Христова Церква святкує свій день народження, — зазначив Предстоятель. — Сьогодні є особливо радісне свято, — свято втіхи людського серця, свято П’ятдесятниці, свято близькості Бога до людини — День зшестя на апостолів у вогняних язиках третьої особи Пресвятої Тройці — Духа Святого».

Блаженніший Святослав розповів, що у Старому Заповіті вогонь був знаком величезної Божої сили і гніву. Однак нині небесний вогонь більше не є вогнем гніву та страху, але Божої любові, якою Господь хоче огорнути, наповнити, оновити кожну людину.

Окрім цього, Глава Церкви зауважив, що ми порівнюємо Духа Святого зі скарбницею благ, яка відкривається кожній людині, готовій прийняти Його дар: «Сьогодні ми величаємо Духа Святого як Скарбницю благ, тобто скарб скарбів. У Ньому, У Дусі Святому, людині відкриті всі Божі скарби».

«Сьогодні Божа благодать стає доступна кожній людині, яка прагне її прийняти», — зазначив Блаженніший Святослав, пояснюючи, що скарбниця благ є найбільшим скарбом Христової Церкви, яку Церква покликана роздати, уділяючи Святі Таїнства, благословляючи й освячуючи всіх, хто до неї приходить.

У сучасних обставинах, за словами Предстоятеля, сила і здатність перемагати залежить від того, наскільки українці будуть здатні справитися із травмою війни. Однак саме «Дух Святий — це той, хто зцілює, оздоровлює, надихає. Саме Він є нашою певною надією на перемогу Божої істини, Божої правди».

Вітаючи владику Миколу Бичка з Австралії в Патріаршому соборі, архиєрей зазначив, що Дух Святий є Духом єдності, який об’єднує віруючих з усіх куточків світу.

Владика Микола Бичок, єпископ МельбурнськийВладика Микола Бичок, єпископ Мельбурнський

Окрім цього, день Зіслання Святого Духа став важливим і для братів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. На початку Богослужіння Глава Церкви освятив підрясники першокурсникам. А по завершенню Літургії 12 випускників урочисто отримали дипломи про завершення навчання у стінах формаційного закладу.

«Випуск нових кандидатів до священства під час війни — це знак великої любові, благодаті Духа Святого, — сказав Глава УГКЦ. — Якщо сьогодні молоді хлопці готові віддати своє життя тому самому Духові, який потім послав у силі апостолів проповідувати воскреслого Христа аж до краю землі, значить ця П’ятдесятниця є нашою з вами дійсністю і сьогодні».