Глава УГКЦ: «Хрест — окраса вселенної, хрест — надія навіть ангелів»

27 вересня 2020

У сучасних обставинах, коли людство є розгублене, принижене, дуже часто ми відчуваємо, що не до кінця розуміємо, що з нами діється. Звідки взяти нам силу, щоб усе перенести? Звідки нам взяти силу, щоб з дня на день не впадати у відчай, але підніматися і крокувати з оптимізмом уперед?! Ця сила нам сьогодні подається воздвиженням нашого Спасителя на хресному знамені, яке сьогодні урочисто підноситься у наших храмах, у наших серцях у житті кожної віруючої людини. Про це сказав сьогодні Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового.

Глава УГКЦ: «Хрест — окраса вселенної, хрест — надія навіть ангелів»

Проповідник відзначив, що сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших свят у році — свято назване Воздвиженням Чесного і Животворящого Хреста.

«Христос розпинається, помирає, возноситься на хрест, щоб підняти, воздвигнути людину. Тому свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста є святом великого християнського оптимізму. Немає такого упадку, з якого ми не можемо встати. Тому що ми віримо в Розп’ятого. Нема такого упадку, з якого Христос нас би не підняв у своєму русі воздвиження. Немає такого зневаженого, якому Христос не привернув би гідності», — переконує духовний лідер українців.

Свято Воздвиження показує, що силою відродження Христової Церкви є сила, яка випливає з Хреста Господнього. «В історії Христової Церкви було багато різних гонінь, знищень, переслідувань, але кожного разу Церква воскресала разом зі своїм Воскреслим Спасителем», — вважає Блаженніший Святослав.

Секретом відродження, живучості Христової Церкви є сила воздвиження нашого Спасителя.

«Тому ми кажемо, що єдиною владою, єдиною силою, яку має Церква, — є сила Христа. Єдиною справжньою мудрістю, якою втішається віруючий Божий народ, є мудрість Христа. Єдиною справжньою надією, яка навіть мертвих веде до воскресіння, є надія, яка випливає з Христа Господнього», — сказав Предстоятель і додав: «Тому навіть на могилах наших покійних ставимо знак хреста. Знак хреста став найважливішим символом християнина, символом християнства, яке вінчає наші храми, наші домівки, наші школи, … весь простір життя людини».

«Тому ми кажемо, що хрест — це є слава Церкви. Хрест є окраса вселенної, хрест — це є надія навіть ангелів», — вважає Глава УГКЦ.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ