Глава УГКЦ до дітей катехитичної онлайн-школи: «Бажаю вам глибоко пережити Таїнства Сповіді і Причастя, щоб вони стали фундаментом вашого життя»

26 квітня 2021

Радію, що так багато дітей з різних куточків світу творять одну спільну родину нашої Церкви, родину людей, які вірять в Бога, котрі прагнуть максимально пізнати Божу любов, яку Господь Бог про Себе нам розказав. Такими словами звернувся Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав до дітей катехитичної онлайн-школи «Промінь світла» під час вручення їм сертифікатів про завершення навчання у першому та другому класі. Подія відбулася в прямому ефірі «Живого Телебачення» у суботу, 24 квітня 2021 року.

Подія вручення онлайн-сертифікатів розпочалася з привітального слова Блаженнішого Святослава, в якому Глава Церкви висловив радість і вдячність, що онлайн-катехитична школа «Промінь світла» може святкувати чергове завершення навчального семестру.

Завершення навчального року

Зазначимо, що у першому класі школи навчалося 37 дітей (з Києва, Львова, Тернополя, Івано-Франківська, а також зі США, Швейцарії, Латвії, Канади та Кіпру). Натомість у другому класі — 55 дітей (зі Львова, Києва, Тернополя, Волині, Івано-Франківська, Донецька, а також зі США, Канади, Бельгії, Іспанії, Казахстану).

«Ми змогли нашим навчанням Божого катехизму огорнути цілу земну кулю. Особливо хочу подякувати батькам, бо якщо б не добра і віруюча християнська матуся, то важко би було дитині навчатися в такій школі. Дякую сестрі Дам’яні та сестрі Йоакинті, які навчали дітей у школі. Ми разом вміємо бути християнами, вміємо один одного любити.

Вітаю вас з тим святом і бажаю, щоби все те, що ви почули і навчилися під час навчання змогли глибоко особисто пережити і засвоїти у вашому особистому щоденному житті, спілкуючись з Богом і з ближніми. Щоб ви справді були добрими християнами, а ми всі вам хочемо у цьому допомогти. Вітаю вас і бажаю Божого благословення і благодаті Святого Духа», — сказав у привітальному слові Отець і Глава УГКЦ.

Вручення сертифікатів

Відтак сестра Дам’яна Галущак зачитала по-імені усіх випускників школи, а Предстоятель УГКЦ звернувся до учнів першого і другого класів, запросивши їх продовжувати навчання у наступних класах школи.

Програма першого року навчання передбачає приготування до першої Сповіді і урочистого Святого Причастя, а другого — вивчає свята літургійного року.

«Завершення першого класу завжди є підсумком першого особливого досвіду. Дуже дякую за те, що ви працювали, вчилися, брали участь у тих заняттях, які вам пропонували наші сестри при помочі нашого „Живого Телебачення“. Мені дуже приємно, що разом з нашими діточками працювали батьки», — сказав Блаженніший Святослав і продовжив свою думку: «Хочу вам побажати, щоб після закінчення першого класу школи ви ще пережили гарне свято першої Сповіді і урочистого Святого Причастя. Щоб Божа благодать, яка подається людині через Святі Таїнства торкнула серце ваших діточок, торкнула ваше серце, яке є відкрите на Божу любов, що подається людині».

«Таїнство Сповіді — це таїнство особливої Божої любові»

На його переконання, Таїнство Сповіді — це таїнство особливої Божої любові. В якому ми відчуваємо, що Бог любить більше, чим ми можемо нагрішити. А Таїнство Пресвятої Євхаристії — це Таїнство Тіла і Крові нашого Спасителя під видами хліба і вина. Коли Господь Бог сам себе мені дарує. Він дарує не те, що має, а те, ким Він є, стає частиною мого життя. Ми стаємо співтілесні з єдиним Богом Ісусом Христом.

«Я вам бажаю справді глибоко пережити Святі Таїнства, щоб вони були фундаментом вашого життя. Щоб всі моменти свого життя ви будували на Божій любові і Його особливій близькості до вас у Пресвятій Євхаристії, яка є вершиною християнського життя. Вітаю вас, зичу Божого благословення. Запевняю, що сьогодні разом з вами радіє вся наша Церква. Молимося за тих, хто завершив перший клас, щоб у майбутньому стали добрими людьми і добрими християнами. Я вам цього особисто бажаю і буду за вас в цьому намірі молитися», — додав архиєрей.

Блаженніший Святослав до дітей: «Ваша мандрівка тільки починається»

До дітей, що завершили другий клас, Глава Церкви звернувся такими словами: «Ви наші мандрівники, які навіть вдома перед комп’ютером подорожують. Ваша подорож — це подорож святами літургійного року. Радію, що ви тепер так багато знаєте і можете пояснювати що означає те чи інше свято. Ваша мандрівка тільки починається. Бажаю вам, щоб ви кожного дня крокували разом з Богом стежками вашого особистого життя. щоб ви щораз то глибше нашого Бога розуміли, щоб ви щораз то глибше входили у ритми Христової Церкви. Бо ті свята щораз то глибше показують певні моменти, які переживає уся спільнота Христової Церкви».

На завершення онлайн-зустрічі Отець і Глава УГКЦ привітав усіх учасників з Великодніми святами та попросив учнів і батьків про дві речі: разом шукати живої зустрічі та розповісти про школу іншим християнським родинам.

Насамкінець учасники школи ділилися відгуками про своє навчання.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ