Глава УГКЦ: Бути свідками єдності — ідентичність і місія нашої Церкви
У конференц-залі Радіо Ватикану відбулася зустріч Глави УГКЦ з журналістами, під час якої він представив праці щойно завершеного Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і відповів на запитання представників засобів суспільної комунікації.
«Перед обличчям поділеного й роздробленого світу, ви повинні бути свідками єдності», — ці слова, сказані вислуженим Папою Венедиктом XVI під час зустрічі з представниками Синоду Єпископів УГКЦ, Блаженніший Святослав Шевчук, Глава і Отець УГКЦ, назвав своєрідним «вінцем» праць Синоду Єпископів цієї Церкви, що відбувалися в Римі протягом першої декади вересня на тему: «Сопричастя в житті та свідченні УГКЦ».
У середу, 11 вересня 2019 р., в конференц-залі Ватиканського Радіо відбулася прес-конференція Блаженнішого Святослава, під час якої він розповів журналістам про перебіг синодальних праць і про головні теми, які були не лише розглянуті, але й засвідчені різними подіями та зустрічами, починаючи від зустрічі з Єпископом Риму.
«Синод — це орган, який допомагає нам жити в єдності, який збирає розсіяних у світі, але наша Церква, як елементом своєї ідентичності, живе повною та видимою єдністю з Наступником святого Петра», — зазначив Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, підкресливши, що єпископи не лише роздумували, дискутували про сопричастя, але «повноцінно й видимо пережили його», розпочавши синодальні праці з напутнього слова Святішого Отця, зустрічаючись з ним 2 вересня.
В коментарі для редакції VaticanNews Блаженніший Святослав сказав: «Ми мали дуже глибоку нагоду засвідчити наше повне і видиме сопричастя з Наступником апостола Петра. Це сопричастя, яке властиво є ідентичністю і місією нашої Церкви. Також ми почули із уст Папи Венедикта, що нашим завданням в Україні є свідчити про єдність Церкви, в тому світі, навіть християнському, який є так часто поділеним, який має тенденцію щораз більше фрагментуватися сам у собі. Можливо, наша Церква, яка перейшла горнило мучеництва за єдність Церкви навколо Святішого Отця Папи Римського, має місію свідчити про цю єдність. Те, що єдність є цінністю, що єдність є особливим знаком дії і присутності Духа Святого у Церкві. Благодатна Церква, в якій живе Святий Дух, є Церквою, яка зростає у внутрішній своїй єдності. Коли ж ми раптом відчуваємо, що людський гріх зменшує або часом перешкоджає дії Духа Святого, це відразу проявляється у наших поділах. Адже diabolos є тим, що поділяє; диявол завжди протиставляє і ділить. Натомість, Божий Дух єднає, зціляє і веде нас до тієї єдності, яку ми називаємо сопричастям».
Глава УГКЦ також поділився думками про зустріч східних католицьких єпископів Європи, що відбуватиметься у Римі від 12 до 14 вересня на тему «Екуменічна місія Східних католицьких Церков Європи в сьогоденні» та завершиться аудієнцією в Папи Франциска: «Я думаю, що тут стався певний щасливий збіг обставин. Колись Блаженніший Любомир казав, що Господь Бог говорить через обставини. Я думаю, що для нас, для нашого Синоду Єпископів, то дуже цікаво склалося, адже на нашому Синоді ми говорили про нашу внутрішню єдність. Наступна ж зустріч показує, що потрібно шукати єдність із тими, хто її ще не мають, хто в ній ще не живе. Таким чином, тема, яку ми тепер будемо студіювати, є „Екуменічна місія Східних Католицьких Церков Європи у сьогоденні“. Ми хочемо зрозуміти, яким чином сьогодні, не тільки нашій Церкві, але Східним Католицьким Церквам різних традицій, можуть і повинні стати свідками єдності Церкви, як її будувати і шукати, вести до тієї єності навіть тих, хто сьогодні, можливо, ще не є у повному сопричасті з Католицькою Церквою».
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ