Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з Канцлером Німеччини Олафом Шольцом

12 вересня 2024

11 вересня 2024 року у Берліні, в офісі глави федерального уряду, відбулася зустріч Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава з Канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з Канцлером Німеччини Олафом Шольцом

У зустрічі також взяли участь владика Богдан Дзюрах, Апостольський екзарх для українців у Німеччині та Скандинавії, єпископ Ґеорґ Бетцінґ, голова Єпископської конференції Німеччини, і прелат д-р Карл Юстен, керівник Католицького комісаріату в Берліні. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Під час зустрічі Глава УГКЦ висловив щиру подяку Канцлеру Німеччини за всебічну допомогу, яку український народ отримав від німецького уряду та народу під час повномасштабної війни Росії проти України. Блаженніший Святослав також відзначив підтримку Німеччини у прийнятті понад 1 мільйона 200 тисяч українських біженців та наданні їм необхідного соціального захисту.

Глава УГКЦ також розповів панові Шольцу про роль Церков і релігійних організацій у духовній підтримці українців під час війни, як в Україні, так і за її межами. Предстоятель підкреслив, що Церкви є інтегральною частиною громадянського суспільства України і його голос у Німеччині «є голосом простих українців, голосом тих, у кого забрали голос». Блаженніший Святослав відзначив, що відчуває своїм обов’язком донести до Канцлера болі, страждання та надії українського народу, а ще — «спростувати міфи про Україну, поширені московською пропагандою, які викликають страх у серцях очільників Німецької держави та заважають їй зробити ще більше для України».

Зі свого боку, Канцлер Німеччини Олаф Шольц запевнив у подальшій підтримці та допомозі Україні. «Ми допомагатимемо доти, доки буде потрібно», — зазначив він. Водночас Глава федерального уряду звернув увагу на певні труднощі, пов’язані з внутрішньо-політичними процесами у Німеччині, зауваживши, що в країні є голоси, які не поділяють позицію урядової коаліції щодо допомоги Україні. Але, як наголосив Канцлер, уряд не боятиметься цих критичних голосів, адже «українці зараз захищають демократію та вільний світ від тоталітарного російського режиму».

Церковний і державний лідери також обговорили питання інтеграції українців у німецьке суспільство, зокрема їх працевлаштування. Канцлер Німеччини відзначив, що українці, які вже працюють, зменшують навантаження на державний бюджет і сприяють покращенню економіки Німеччини. Сторони погодилися, що потрібно створювати умови для сприяння у працевлаштуванні українців. Активна участь українців у економічному розвитку Німеччини стане додатковим аргументом для збільшення німецької допомоги Україні.

Окрім цього, обговорювались питання державно-церковних відносин в Україні, зокрема захист Церков і релігійних організацій від можливих небезпек інструменталізації та мілітаризації з боку держави-агресора.

Фото: пресслужба Канцлера Німеччини