Філадельфійська архиєпархія вітає владику Василя Лостена з 50-літтям єпископської хіротонії

25 травня 2021

«Від імені владик Андрія Рабія та Івана Бури, духовенства, монашества та вірних Філадельфійської архиєпархії вітаю єпископа Василя Лостена із 50-тою річницею єпископського служіння», — йдеться на початку привітального листа архиєпископа і митрополита Філадельфійського владики Бориса Ґудзяка.

ПРИВІТАННЯ

преосвященного владики Василія Лостена
з нагоди 50-ліття його єпископського служіння

Пів століття його відданості Богові та Церкві сповнене інноваційних та довготривалих церковних та громадянських досягнень. Будучи священником та єпископом владика Василь невтомно душпастирював. Присутність і залучення стали опорами його служіння. Наші священики та парафії, організації та окремі члени громади могли розраховувати на його підтримку в часи духовної потреби, особистого випробування чи кризи громади. Його участь і щедрість були незмінними. Владика проявляв видатну ініціативність та проникливість, і багато його проектів актуальні та успішно діють досі.

Завдяки владиці Василеві ми могли пишатися! У 1960-х та 70-х роках він ініціював будівництво 240 соціальних квартир, що гостинно приймають сотні літніх американців, українського та латиноамериканського походження, чорношкірих та вихідців з Азії — всіх, хто цього потребує. Сьогодні, коли вся країна шукає способів, аби налагодити стосунки між народами та расами, вежі Ascension Manor є промовистими прикладами того як наша українська католицька громада, наслідуючи Христа, може простягати руку допомоги назовні, пропонувати гостинність та служити знедоленим.

Єпископ Василь ділився доброю новиною про минулі і сучасні Божі благодаті! У 1980-х роках владика керував кампанією привернення уваги країни та світу до долі підпільної Церкви в Україні. 1988 року широка аудиторія мала можливість долучитися до святкування тисячоліття християнства в Україні. Лідерство владики було одним з основних чинників, чому ця кампанія вдалася. Мільйони відвідувачів базиліки св. Петра в Римі протягом століть вшановуватимуть і молитимуться перед мозаїкою святих Володимира та Ольги, виготовлення якої він профінансував.

Владика Василь веде нас у майбутнє! Владика допоміг нашій Церкві в Україні підніматися з колін в 1990-х, а у 2000-х, виходячи на емеритуру, залишив нашу єпархію в Стенфорді сильною, з молодим пресвітератом. Єпархія та Семінарія св. Василія продовжують процвітати.

Владика Василь кличе нас йти на глибину! Опинившись на емеритурі, він залишився поруч, завжди готовий допомогти. Єпископ Лостен представляє тяглість між поколіннями тих, що живуть у Христі. Нещодавно він профінансував започаткування програми дослідження українських церковних студій в Католицькому університеті Америки, що сприятиме глибшому усвідомленню життя та душпастирського служіння нашої Церкви в Америці та світі.

Єпископ Василь — людина солідарності! Будучи найстаршим єрархом в Синоді нашої Церкви, Ювіляр продовжує бути надійним радником Патріарха Святослава, який провадить Церквою у час війни в Україні, гуманітарної кризи, пандемії та багатьох духовних та суспільних потреб. Владика Василь радить і підтримує.

Просимо Господа, щоб дари, служіння та щедрість владики Василя послужили Стемфордській єпархії, нашій Митрополії та глобальній Українській Католицькій Церкві впродовж ще багатьох років. Ми дякуємо Вам, Преосвященний Владико, і молимось, щоб Ви надалі мали посіщення Святого Духа і щоб Бог дарував Вам здоров’я та довголіття! Многая і благая літа!

† Борис Ґудзяк,
архиєпископ і митрополит Філадельфійський для українців-католиків у США,
Голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Греко-Католицької Церкви,
Президент Українського католицького університету у Львові