Фестиваль «Вітер на-дії» — середовище, що дає поштовх для змін і зростання

10 вересня 2021

Голова Патріаршої Комісії у справах молоді УГКЦ о. Ростислав Пендюк та Проректорка Українського Католицького Університету Софія Опацька розповідають про цьогорічний фестиваль «Вітер на-Дії», а також діляться своїми думками про те, що може бути джерелом надії та поштовхом для змін для сучасної молоді.

Фестиваль «Вітер на-дії» — середовище, що дає поштовх для змін і зростання

«Молоді люди прагнуть бути протагоністами змін. Будь ласка, не дозвольте іншим стати цими протагоністами! Ви є тими, кому належить майбутнє! Завдяки вам майбутнє увійде у світ. Я прошу саме вас стати протагоністами цих змін», — цими словами Папа Франциск звертається до молоді у своєму Апостольському Напоумленні «Christus vivit».

Донести цей заклик Святішого Отця й Церкви до молоді прагнуть також організатори фестивалю «Вітер на-Дії», який цього року, власне, має гасло «Дзвін до змін». Цей захід, організований Патріаршою Комісією у справах молоді УГКЦ, відбудеться у неділю, 12 вересня, на території Українського Католицького Університету у Львові. Про цей фестиваль та про те, як він може допомогти молоді стати активними учасниками Церкви та суспільства в інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News розповіли голова Патріаршої Комісії у справах молоді УГКЦ отець Ростислав Пендюк тадекан-засновниця Львівської бізнес-школи УКУ та проректорка з науково-педагогічної роботи цього вишу Софія Опацька.

Софія Опацька та о. Ростислав ПендюкСофія Опацька та о. Ростислав Пендюк

«Навіть складні часи, які ми переживаємо, не є вироком; вони є можливістю для того, щоб творити нові ідеї та проекти в Церкві та поза Церквою», — зазначає отець Ростислав, зазначаючи, що всі три складові фестивалю «Вітер на-Дії» — музична, духовна й інтелектуальна — повинні спонукати молодь до певних роздумів, запитань, і, можливо, навіть відповідей:

Отець Ростислав Пендюк про зародження Фестивалю

Очільник Комісії у справах молоді ділиться думками про те, яке місце займає душпастирство молоді в житті Української Греко-Католицької Церкви:

Отець Ростислав Пендюк про душпастирство молоді в УГКЦ

Велику увагу організатори фестивалю приділяють інтелектуальному майданчику, що триватиме п’ять годин і під час якого відбуватимуться панельні дискусії, воркшопи та зустрічі з лідерами думки. Пані Софія Опацька, яка буде однією із доповідачів, розповіла про те, яких результатів вона очікує від зустрічі з молодими людьми:

Софія Опацька про очікування від Фестивалю

Церква, допомагаючи людині стати на духовний шлях, пропонує важливу основу для надії. Окрім віри, джерелом надії для української молоді, серед непростих обставин, можуть стати зустрічі з людьми, які не опустили руки і щоденною працею пробивали дорогу до своїх мрій. Думками про це ділиться пані Софія:

Софія Опацька про мотивацію для молоді

«Вітер На-Дії»«Вітер На-Дії»

Молодь важко уявити без музики. Фестиваль «Вітер на-Дії» зародився як музичний фестиваль, і музика дотепер займає вагому частину його програми. Голова Комісії у справах молоді розповів про те, які критерії використовуються у відборі музичних груп і виконавців, та про цьогорічних учасників фестивалю:

Отець Ростислав Пендюк про музику на Фестивалі