Євангеліє від Марії. День сьомий: Ісусова мати

7 травня 2020

Євангеліє від Марії. День сьомий: Ісусова мати

Богородиця швидко прийшла

Богородиця як тільки отримала звістку, що стане матір’ю Ісуса, а також дізналася, що її тітка Єлизавета вагітна, — каже Євангеліє, — пустилася швидко в дорогу; не чекала. Не сказала: «Тепер я вагітна, мушу подбати про своє здоров’я. Моя тітка має приятельок, які, можливо, їй допоможуть». Як чудово думати це про Богородицю, про нашу Матір, яка йде швидко, бо у глибині душі має думку допомогти. Йде, щоб допомогти, а не похвалитися і сказати тітці: «А знаєш, тепер командую я, бо я — Мати Божа!» Ні, такого вона не сказала. Прийшла, щоб допомогти! Богородиця завжди така. Вона є нашою Матір’ю, яка негайно приходить, коли ми її потребуємо. Було б добре додати до Літанії Богородиці ще одне прохання, яке звучить так: «Маріє, що негайно приходиш, молися за нас!» Це прекрасно, правда? Тому що вона завжди поспішає, не забуває про своїх дітей. І коли її діти у труднощах, мають якусь потребу та просять в Неї допомоги, Вона одразу приходить. І це дає нам певність, певність, що завжди маємо поруч Маму. Краще живемо, краще чинимо, коли поблизу є мама. Подумаймо про цб ласку Богородиці, цю благодать, яку вона дає нам, бо близько до нас, не змушує нас чекати. Завжди! Вона є, маймо довіру до цього, щоб нам допомогти. Богородиця завжди швидко поспішає до нас.

Маріїне «Так»

Є християни, які плутають крокування з «крутінням». Вони не «ходять», вони блукають і крутяться в житті: то тут, то там. Вони перебувають у лабіринті і там блукають, блукають. Бракує їм парезії, сміливості йти вперед, бракує їм надії. Християни без надії крутяться у житті; вони не здатні рухатися вперед. Ми певні тільки тоді, коли йдемо з Господом Ісусом. Він нас просвітлює, Він дає нам свого Духа, щоб крокувати впевнено. Потрібно навчитися від Марії, переживати Її «Так», Її цілквиту готовність прийняти Божого Сина у своє життя, яке від того моменту перемінилося. За посередництвом Святого Духа Отець і Син оселяться в нас, а ми живемо у Бозі.

† Папа Франциск

На фото: Теребовлянська чудотворна ікона Божої Матері