Єпископи Андрій Хім’як та Степан Сус відвідали поранених військовослужбовців із пасхальними привітаннями

7 травня 2024

Напередодні світлого празника Христового Воскресіння владики Степан Сус та Андрій Хім’як відвідали поранених захисників і захисниць України, які проходять лікування та реабілітацію у госпіталях Збройних сил України.

З Великодніми вітаннями і пасхальними дарами в Госпіталі ЗСУ завітали владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви та владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, о. Віталій Воєца, військово-медичний капелан і священник Київської архиєпархії УГКЦ.

Після зустрічі і вже традиційного спілкування із працівниками і військовослужбовцями, відбулася молитва на освячення пасок, яєць та м’ясних страв, які відтак були передані військовим медикам та захисникам, що перебувають на лікуванні та реабілітації.

У своєму зверненні під час моління єпископи подякували захисникам, військовим лікарям та усім працівникам госпіталів за їхнє жертовне служіння для наших воїнів під час війни в Україні, висловили свою молитовну підтримку та запевнили у подальшій багатосторонній співпраці, яка вже триває багато років. «Бажаємо, щоби Ви усі, хто перебуває у цей святковий час на службі чи лікуванні, змогли відчути радість Воскресіння Христового, споживаючи святкові страви», — мовили вони.

Далі духовенство мало нагоду частково завітати до деяких відділень госпіталів для того, щоби відвідати медиків та захисників, поспілкуватися, подякувати, заспівати «Христос Воскрес» та передати дарунки.

«Щиру подяку за організацію цього свята для наших військових і тим, хто ними опікується, складаємо владиці Андрієві Хім’яку, владиці Степанові Сусу, владиці Богданові Дзюраху, сестрам служебницям з смт. Княжичі — с. Партенії, с. Віталії, с. Ользі, та усім добродіям Української Греко-Католицької Церкви, хто долучився до організації цих відвідин у різний спосіб. Окрема подяка представникам керівництва госпіталів та усім, хто долучився до проведення цього дня. Усім гарних Пасхальних свят, перемоги і здоров’я! Все буде Україна!» — зазначив у своєму коментарі на власній фейсбук-сторінці медичний капелан о. Віталій Воєца.

Варто додати, що такі візити відбуваються традиційно напередодні Великодніх свят. Минулоріч, 15 квітня, єпископи також мали нагоду підтримати військовослужбовців на лікуванні та реабілітації, привітавши їх зі святом Пасхи.