Владики Степан Сус та Андрій Хім’як із Великодніми привітаннями відвідали поранених військових

16 квітня 2023

З Великодніми вітаннями і пасхальними дарами напередодні світлого празника Христового Воскресіння, 15 квітня 2023 року, в один з госпіталів Збройних сил України завітали владика Степан Сус, Голова Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви та владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, разом із військово-медичними капеланами та сестрами служебницями.

Після чудової зустрічі і вже традиційного спілкування із працівниками і військовослужбовцями, відбулася молитва на освячення пасок, яєць та м’ясних страв. Відтак ці дари були передані військовим медикам та захисникам, що перебувають у цьому госпіталі на лікуванні та реабілітації.

У своєму слові та при розмовах владики подякували захисникам, військовим лікарям та усім працівникам госпіталю за їхнє жертовне служіння під час війни в Україні, висловили свою молитовну підтримку та запевнили у подальшій багатосторонній співпраці, яка вже триває багато років.

«Бажаємо, щоби Ви усі, хто перебуває у цей святковий час на службі чи лікуванні, змогли відчути радість Воскресіння Христового, споживаючи святкові страви», — мовив владика Степан Сус, звертаючись до присутніх.

У свою чергу, владика Андрій Хім’як підкреслив, що ми покликані стати добрим знаряддям Воскреслого Христа у зціленні ран наших ближніх та тих, хто є поруч. Особливо це стосується наших захисників і захисниць, які готові жертвувати своїм життям за спокій і мир у домівці кожного українця.

«Ми і цього разу також частково мали нагоду завітати до деяких відділень госпіталю, відвідати медиків та захисників, поспілкуватися, подякувати, заспівати „Христос Воскрес“ та передати наші подарунки!» — розповідає військово-медичний капелан о. Віталій Воєца, один із учасників відвідин.

Проте, цей госпіталь не був єдиним під час відвідин поранених військових українськими єпископами.

«Слова подяки за невтомну жертвенну працю військових медиків, побажання швидшого одужання нашим захисникам і дружнє спілкування — усе це було сьогодні, напередодні великого свята Воскресіння», — підкреслив військово-медичний капелан о. Віталій.

Наприкінці священник додав, що прагне подякувати усім організаторам цього візиту: «Щиру подяку за організацію цього свята для наших військових і тих, хто ними опікується, складаємо владиці Андрію Хім’яку, владиці Степану Сусу, владиці Богданові Дзюраху, сестрам служебницям із смт. Княжичі — с. Партенії, с. Віталії, с. Ользі та усім добродіям Української Греко-Католицької Церкви, хто долучився в різний спосіб!»

Також зі влячністю священник згадав о. Любомира Яворського та Патріаршу фундацію «Мудра справа», о. Романа Романовича та о. Ростислава Височана та Департамент військового капеланства УГКЦ, о. Тараса Михальчука та Гарнізонний храм Святих верховних апостолів Петра і Павла.

«Дійсно, ми побачили усміхнені та повні надії обличчя тих, хто несе своє щоденне служіння, хто вірить у нашу Перемогу і щохвилини її наближає!» — мовив на завершення о. Віталій Воєца.