Єпископ Петро Голіней посвятив богослужбову каплицю у Коломийській центральній районній лікарні

21 червня 2024

За участі владики Петра Голінея, єпископа-помічника Коломийської єпархії УГКЦ, у приміщенні Центральної районної лікарні м. Коломия 19 червня 2024 року відбулося посвячення богослужбової каплиці.

На початку медичний капелан о. Іван Петруняк разом з медичним персоналом спільно зустріли єпископа-помічника на подвір’ї лікарні, про що розповідає пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ.

Владика Петро Голіней відслужив Чин освячення каплиці, після чого розпочалася Божественна Літургія. Під час Божественної Літургії єпископові співслужили о. Іван Петруняк, місцевий медичний капелан, о. Володимир Білослудцев, протопресвітер Коломийський, та о. Юрій Савчук, голова єпархіальної Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я.

Після прочитаного Євангелія владика Петро звернувся до медиків та пацієнтів такими словами: «Нам у своєму житті не треба втрачати віри. Особливо в тих моментах, коли нам є дуже важко. Ми як нація маємо дуже велику рану: фізичну, яку бачимо через наших рідних та близьких, психологічну, моральну і духовну. Нашим завданням, як Христової спільноти, є вчитися, працювати для того, щоб ці рани лікувати. Зробіть усе для того, щоб цей молитовний куточок у вашій лікарні ніколи не був порожній. Нехай у тому всім нам Господь Бог допомагає».

Після Літургії єпископ подякував медичному капелану о. Івану Петруняку, який душпастирює в лікарні вже протягом двадцяти років. Сам о. Іван зі сльозами на очах розповів історію про те, як в молодому віці в цій лікарні зустрів побожну пацієнтку, яка спонукала його ходити до церкви, де він відчув покликання бути священником.

До медичних працівників звернувся також о. Юрій Савчук, голова єпархіяльної комісії душпастирства охорони здоров’я: «Памʼятайте, що медичний капелан служить в лікарні не тільки для хворих, але й для медичного персоналу також».

На завершення владика Петро окропив усіх присутніх свяченою водою, а потім духовенство з медиками та пацієнтами зробили спільне фото.