Єпископ Максим Рябуха італійським журналістам: «Росія забороняє перебування Католицької Церкви»

21 вересня 2024

Перебуваючи на формаційних курсах для нових єпископів, які організовує щороку Дикастерії у справах єпископів, українські ієрархи мають нагоду свідчити правду про російську війну проти України. Цю нагоду вони використовують цілковито.

«Російська влада, яка окупувала території, навіть зробила документ, який забороняє не тільки присутність Католицької Церкви, але й усіх органів, які належать до Католицької Церкви, тобто також „Карітасу“ та інших, які працюють у соціальному служінні». Про це сказав владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького греко-католицького екзархату, перед мікрофонами програми новин Tg2000, підкресливши, що «у цій війні ми втратили майже половину парафій Донецького екзархату». Про це повідомляє інтернет-видання «AgenSIR».

Російська армія продовжує наступати на Донбасі. Тисячі мирних жителів тікають з сіл, які вдень і вночі обстрілюють московські ракети. Десятки парафій закрилися, бо росіяни стоять біля воріт. Драматична картина, яку єпископ надав Tv2000: «Ситуація стає все більш тривожною. Лінія фронту просувається все глибше і глибше вглиб нашої країни».

«У Покровську, Мирнограді та Костянтинівці, — пояснив він, — парафії були евакуйовані і там нікого не залишилося. Наші священники намагаються бути ближче до людей. Вони відвідують біженців, які покинули свої домівки, щоб підтримувати відчуття єдності та християнської родини».