«Духовний імпульс» для духовенства Німеччини та Скандинавії провели священник, що душпастирював в окупації, та Патріарший економ

4 березня 2023

3 березня 2023 року в Апостольському екзархаті для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії відбулась онлайн зустріч для душпастирів під назвою «Духовний імпульс». Доповідачами на ній були о. Петро Креніцький, священник, який дев’ять місяців душпастирював у російській окупації, та о. Любомир Яворський, патріарший економ УГКЦ і голова Антикризового центру.

На початку зустрічі апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах звернувся до священнослужителів Апостольського екзархату зі словами вдячності за проведені дні молитви з нагоди роковин вторгнення російських військ в Україну, а також привітав ієреїв, які нещодавно відзначали свої пам’ятні та ювілейні дати.

«Ми сьогодні маємо надзвичайного гостя — свідка місійної праці нашої Церкви і свідка страшної біди, яка впала на наш народ. Він є одним з тих, хто був із своїми вірними до кінця. Засновував нові громади, виховував нових священників», — сказав владика Богдан, представляючи першого доповідача о. Петра Креніцького.

«Час в окупації — це була для мене сильна школа віри. Я відкрив для себе, наскільки Господь є близько. Він владою своєї любові є дуже близько і в Ньому я знайшов мою силу. Я був свідком того, як окупанти знущаються з людей, як бажання наживи ставало причиною зради і болю. Після таких випадків люди були дуже вимучені і з ними треба було бути», — ділився своїм душпастирським досвідом в окупації священник з України.

Окрім небезпеки для свого особистого життя і життя цивільного населення о. Петро також назвав небезпеку, яка поглинала кожну людину, а саме — це злоба і страх. «Наш храм і молитва були місцем миру і сили для звільнення від зла, яке вдиралося в людей. Церква стала оазисом миру і добра», — ділиться священник і свідчить, що джерелом відновлення сил була щоденна молитва, в якій Господь звільняв і від демона страху.

Потім до духовенства Апостольського екзархату звернувся Патріарший економ УГКЦ о. Любомир Яворський, який висловив владиці Богдану та усім священникам вдячність за гуманітарну допомогу від парафій з Німеччини та країн Скандинавії, яку отримують постраждалі від війни українці.

«Церква своїм служінням принесла мир у хаос, спричинений війною», — зазначив о. Любомир і представив діючі в Україні соціальні проєкти за підтримки Апостольського екзархату. «Кожен проєкт — це наше сьогодні та наше майбутнє. Це історія нашої Церкви», — підсумував керівник Антикризового центру. Також священник розповів про перспективи вже діючих проєктів для їхньої реалізації в майбутньому.

У свою чергу, владика Богдан, підсумовуючи надану допомогу, подякував кожному священнику за ті зусилля, які були звершені для помочі Україні.

Нагадаємо, що «Духовний імпульс» — це регулярні формаційні зустрічі духовенства Апостольського екзархату у Німеччині та країнах Скандинавії. Основною їхньою метою є поглиблення знань стосовно актуальних викликів перед Церквою у світі та в Україні, спільна дорога постійної формації та духовного зростання, а також можливість спільної зустрічі заради ділення своїми життєвими пережиттями. На такі зустрічі у свій час вже були запрошені о. Ігор Шабан, Голова Екуменічної комісії Патріаршої курії УГКЦ, о. Василь Беглей, священник із Данії, о. Василь Говгера, який душпастирює в Бельгії, Назар Дуда, Директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ, о. Михайло Димид, Юліана Маслак, співробітниця Центру гідності дитини УКУ, та інші.