«Дозвольте мені поцілувати Вам руку», — Глава УГКЦ до священника з окупованого Мелітополя

4 грудня 2022

Сьогодні в Євангелії ми чули про руку милосердного самарянина, руку священника, який уділяє Святі Таїнства. І ось та рука, яка несла Божу благодать нашим братам і сестрам в Мелітополі та околиці, та рука, на яку наклали кайдани і силою забрали з парафії. Про це в неділю, 4 грудня, наприкінці Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві сказав Блаженніший Святослав, вказуючи на отця Олександра Богомаза, якого кілька днів тому в Мелітополі затримали окупанти.

«Дозвольте мені зробити один жест — поцілувати Вам руку, ту руку, яка зливала і буде зливати Божу благодать на рани нашого народу», — сказав Глава Церкви і поцілував руку звільненому священникові. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель зауважив, що окупанти розгромили греко-католицьку парафію в Мелітополі. Разом з тим, усі сьогодні радіють, адже отця Олександра Богомаза, якого було затримано, вдалося звільнити.

«Я його кілька разів просив: „Отче, може Вас врятувати?“ А він зі сльозами на очах казав: „Ні, тут так багато людей, які просять Сповіді, Святого Причастя, вінчаються, хрестяться. Хто буде їм служити, як мене тут не буде?!“ Особливий тиск був на нього під час псевдореферендуму. Сім разів до нього приходили, щоб він прийняв російський паспорт!» — розповів Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ висловив сподівання, що отець Олександр повернеться до Мелітополя разом із українським військом, яке звільнить наші території.

Блаженніший Святослав підкреслив, що ворог переслідує греко-католицьких священиків на окупованих територіях. «Наші два священники в Бердянську — отець Іван Левицький і отець Богдан Гелета — знаходяться в ув’язненні. Ми знаємо, що їх нещадно катують, вибивають у них пізнання в тих злочинах, які вони не чинили», — сказав Глава УГКЦ.

«Нехай Господь благословить всіх наших священників. Нехай порятує наших отців Івана і Богдана і знов подарує їх Церкві на служіння», — додав Предстоятель.