«Дорога до Господа не є легкою, тому нам потрібно йти нею у єдності», — митрополит Володимир Війтишин до богопосвячених осіб

4 лютого 2024

У четвер, 1 лютого, напередодні празника Стрітення Господнього, який є особливим днем для богопосвячених осіб, на парафії святих Кирила і Методія, що у селі Крихівці, поблизу Івано-Франківська, відбулася традиційна молитовна зустріч монашества Івано-Франківської архиєпархії.

З цієї нагоди архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин у співслужінні єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ владики Миколи Семенишина очолив Велику Вечірню з Литією. Про це розповідає Департамент інформації цієї архиєпархії.

Щоб молитовно відзначити професійне свято та подякувати Богові за дар служіння, у храмі чисельно зібралися священники, брати-монахи та сестри-монахині різних монастирів, Чинів і Згромаджень, які служать на теренах Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Митрополит Володимир: гуртуватися самим й гуртувати навколо себе

Опісля спільного моління владика Володимир подякував присутнім за спільну молитву та за щирість служіння, яке вони виявляють кожного дня. Також архиєпископ наголосив на важливості духовного єднання, зокрема у тяжкому часі війни: «Дорога до Господа не є легкою, тому нам з вами потрібно гуртуватися, щоб йти нею у єдності. Маємо підтримувати одне одного, щоб не зійти з цієї стежки нашої земної мандрівки та служіння і дійти до тієї мрії — до Всевишнього Господа та Його любові. Бачимо, у якому важкому часі війни ми живемо, але потрібно гуртуватися самим й гуртувати навколо себе людей, щоб дочекатися того світлого переможного дня, якого ми всі так очікуємо. Просимо про це у Бога, бо лише з Його милістю та допомогою можемо отримати мир. Адже ті, хто прийшли до нас проливати кров, керуються злим духом, та ми знаємо як цьому протидіяти — нашою зброєю є молитва і піст».

«Тож єднаймося у нашому служінні та показуймо свою любов братам і сестрам, бо вони прагнуть бачити в нас світло й духовний приклад. Будьмо ж цим прикладом та світлом — світлом, яке несемо до людей від Господа нашого Ісуса Христа!» — закликав митрополит.

Владика Микола: Зустріч з Христом не має завершення

Відтак з вітальним словом до присутніх звернувся владика Микола Семенишин, акцентуючи увагу духовенства на особі Того, Хто є першопричиною цієї зустрічі — нашого Спасителя Ісуса Христа:

«Сьогоднішня наша зустріч ґрунтується навколо Того, Хто нас покликав — кожного у різний спосіб, у різний час, за допомогою різних людей, ситуацій чи життєвих обставин. Нехай сьогоднішній день стане нагадуванням про той день, коли Ісус вперше покликав вас, а ви відповіли йому „так“ і робите це донині. Адже зустріч з Христом має свій початок, але не має завершення, бо щомиті ми зустрічаємося з Ним. Нехай ця зустріч буде для вас животворящою, щоб зустрічаючи вас, люди відчули, що ви справді є богопосвяченими особами. Продовжуймо бути Богу посвяченими в якнайкращий спосіб».

Завершення моління

Відтак слово мав настоятель святині о. Йосафат Бойко, ВС, голова Комісії у справах монашества архиєпархії, який подякував Владикам за спільну молитву та постійну опіку, а монашеству за те, що брати й сестри знайшли час, аби спільно подякувати Богу за своє покликання.

Насамкінець у храмі лунав духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».