Донецький екзархат відвідали єпископи Гліб Лончина та Венедикт Алексійчук

31 липня 2024

З візитом до Донецького екзархату УГКЦ прибули владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, апостольський делегат у Швейцарії і країнах Бенілюксу, та владика Венедикт Алексійчук, єпископ єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США).

Донецький екзархат відвідали єпископи Гліб Лончина та Венедикт Алексійчук

Про це розповідає Ангеліна Вовк для пресслужби Донецького екзархату УГКЦ.

У межах відвідин владика Гліб Лончина відвідав дві парафії у місті Запоріжжя — Святого Володимира Великого та Матері Божої Неустанної Помочі. Спільно з екзархом Донецьким владикою Степаном Меньком звершив Божественну Літургію в прокатедральному храмі Святого Володимира Великого. Згодом ознайомився з діяльністю та служінням парафій та відвідав будівництво першої католицької школи у Запоріжжі.

Тим часом владика Венедикт відвідав Донеччину та звершив Божественну Літургію в храмі Святих верховних апостолів Петра і Павла у місті Мирноград. Згодом адміністратор парафії о. Іван Василенко розповів владиці про життя та служіння на Донеччині. Відтак владика Венедикт відвідав ще одну парафію Донецького екзархату УГКЦ — Святого Юрія Побідоносця.

«Коли молишся Літургію поруч місця бойових дій, по іншому це переживаєш», — написав у своєму Facebook владика Венедикт.

Також владика Венедикт мав нагоду зустрітися і познайомитися із військовими капеланами, які саме зараз перебувають поблизу фронту, надаючи духовну підтримку українським захисникам і захисницям. «Я вражений, яких чудових і неймовірних капеланів і священників, має наша Церква в зоні бойових дій. Вони мають унікальний досвід, який не здобудеш в мирному житті. Завжди і повсякчас допомагаймо для них, як лиш можемо, та молімся за них», — підкреслив єпископ.