Для священників УГКЦ у Португалії обрано нового координатора

12 березня 2024

11 березня 2024 року у Лісабоні за участі владики Степана Суса, Голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, відбулися вибори нового координатора Капеланії УГКЦ у Португалії.

Для священників УГКЦ у Португалії обрано нового координатора

У Лісабоні відбулась зустріч духовенства Капеланії УГКЦ у Португалії і вибори координатора. На події були присутні команда Пасторально-міграційного відділу УГКЦ на чолі з владикою Степаном Сусом і Президент організації Obra Catolica у Португалії Євгенія Коста Кварезма (Eugenia Costa Quaresma). Варто зазначити, що саме ця організація відповідає за працю з мігрантами від Конференції католицьких єпископів у Португалії. Про це повідомляє Пасторально-міграційний відділ УГКЦ.

Збори розпочалася Божественною Літургією, яку очолив владика Степан.

Новим координатором Капеланії УГКЦ у Португалії обрали о. Івана Петляка. Водночас його заступниками стали о. Тарас Гойванюк та о. Микола Ярема із Чину Святого Василія Великого. Секретарем обрано диякона Назара Крука.

Отець Іван Петляк є українським греко-католицьким священником, що здійснює своє душпастирське служіння у парафіяльних спільнотах міст Сетубал та Монтіжу. Народився 19 вересня 1975 року. Священничі свячення отримав 23 квітня 2000 року.

На сьогодні у Португалії налічується близько 4 тис. вірних, об’єднаних навколо 27 українських спільнот, якими опікуються 13 священників, 1 диякон і дві сестри-монахині. Капеланія УГКЦ у Португалії була заснована у 2008 році і з того часу надає духовну підтримку українцям, допомагаючи їм зберегти свою віру та культуру.

Загалом же за даними Управління з питань міграції та притулку Португалії, станом на 1 грудня 2023 року в країні перебувало 56 343 українців. З них 45 442 особи отримали тимчасовий захист, що дає їм право на проживання, роботу, навчання та медичне обслуговування в Португалії.