Для потреб ЗСУ митрополит Василій Семенюк передав 2 карети швидкої та позашляховик

9 лютого 2024

Упродовж 5–6 лютого 2024 року представники Збройних сил України отримали в дарунок від Української Греко-Католицької Церкви дві карети швидкої допомоги та позашляховик.

5 лютого архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк благословив автомобіль, який є переданий для потреб бійців 45 ОАБ, які боронять нашу країну на Донеччині. Збір на авто організувала Вікторія Процик, батько якої, Михайло Процик, загинув на війні в населеному пункті Парасковіївка, Донецької області 31 січня 2023 року. Про це повідомляє пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

До збору на авто долучилися вірні парафій УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці і блаженного Миколая Чарнецького с. Смиківці під проводом о. Андрія Олійникова. Вони також подбали про те, щоб авто до наших захисників поїхало не порожнім.

Митрополит подякував волонтерам, вірним та о. Андрію за добру справу і просив кожного продовжувати молитву за Україну і військо.

Відтак 6 лютого Чин освячення та передачу медичних транспортних засобів здійснили архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк та єпископ-помічник Володимир Фірман.

Медичні транспортні засоби придбано стараннями української школи «Золотоуст» південно-італійського міста Казерти, української парафії Пресвятої Тройці, яка об’єднує вірних м. Казерта, Ачерра, Кассіно та Вілла Літерно під проводом настоятеля о. Ігоря Данильчука, та посередництвом БФ «Карітас» міста Тернопіль.

Як повідомляє душпастир громади у Казерті о. Ігор Данильчук, спільними зусиллями під Різдвяного фестивалю вертепів було зібрано коштів на суму 2.145 євро (різдвяний ярмарок та обід €1.415, різдвяна лотерея €730). Українці з міста Ачерри під керівництвом Михайла Добуша привезли також інвалідні коляски. Таким чином, 26 січня дві карети швидкої допомоги, наповнені необхідними речами, були відправлені в Україну.

«Нехай святий ангел-охоронець оберігає кожного, хто керуватиме цими транспортними засобами», — сказав митрополит Василій після Чину освячення.

Архиєрей подякував жертводавцям, а особливо о. Ігорю Данильчуку та громадам вірних, якими він духовно опікується, котрі неодноразово допомагали українському війську. Відтак побажав воїнам, які прибули отримати автомобілі, швидкої перемоги та Божого благословення у справі захисту Батьківщини.

Доставкою транспортних засобів в Україну займався Данило Дутчак.