У Казерті (Італія) під час Різдвяного фестивалю зібрали кошти на дві карети швидкої допомоги

21 січня 2024

14 січня з благословення Апостольського екзарха в Італії владики Діонісія Ляховича та при підтримці Посольства України в Італії і Генерального консульства в Неаполі було організовано Фестиваль вертепів та колядок в Казерті. Всю левову частку фестивалю взяли на свої плечі українці парафії «Пресвятої Тройці» та Української школи «Золотоуст» міста Казерти.

Свято стало традицією, і наступного року святкуватиметься 10-літній ювілей. Кожного року Фестиваль вертепів та колядок єднає українців, що проживають в регіоні Кампанія. Сюди з’їжджаються діти, молодь та старші, щоб прославити Господа Бога, Дитятка Ісуса та просити за перемогу та мир в нашій багатостраждальній Україні. Про це повідомила Ольга Тарасюк для пресслужби Апостольського екзархату в Італії.

Різдвяна хода вертепів та колядок

Розпочався захід урочистою святковою ходою з вертепами вулицями міста. Місцеві жителі зацікавлено любувалися різномаїттям костюмованих вертепів, які презентували церковні громади регіону Кампанія. На все місто лунали українські колядки багаточисельної спільної української громади, які супроводжувалися, дякуючи отцю Ігорю Горішному (Аверса), супровідом баяна.

Служба Божа

Божественна Свята Літургія, яку відслужили о. Ігор Данильчук та о. Ігор Горішний, проводилася в італійській церкві «Непорочного Серця Марії» в Санктуарію Отців Салезіан. З великою вірою молилася вся церква до Ісуса Христа за перемогу України над ворогом, за повернення наших захисників і полонених додому цілими і неушкодженими, за Небесний Покров над українськими містами та селами.

Обід, ярмарок, лотерея та дві карети швидкої допомоги для ЗСУ

Після Служби їмость Галина Данильчук та пані Оксана Кузьмінська організували спільний благодійний обід, різдвяний благодійний ярмарок. Всі учасники смакували українськими варениками, борщем, італійськими ньоками з підливою, сиром та пармезаном, різноманітною солодкою та солоною випічкою.

Спільними зусиллями було зібрано коштів на суму 2.145 євро (різдвяний ярмарок та обід €1.415, різдвяна лотерея €730). Парафіяни з міста Ачерри під керівництвом Михайла Добуша привезли також інвалідні коляски. Таким чином, 26 січня дві карети швидкої допомоги, наповнені необхідними речами, будуть відправлені в Україну.

Виступи в театрі «Дон Боско»

Найбільш очікуваною була остання частина свята: виступи колективів на сцені театру Дон Боско, де відбулася спільна розколяда та виступи вертепів: кожен колектив чи солісти хотіли показати свій виступ, бути почутими, підтриманими. Треба відзначити, що дуже нелегко виділити конкретний колектив чи соліста, який би переважав над іншими. У кожного було щось своє надзвичайно цікаве.

Найбільше аплодисментів отримали дітки українського садочку «Писанка» (м. Казерта). Їхній вертеп не залишив байдужим нікого: діточки від 2 до 5 рочків так старалися гарно прославити народження Дитятка Ісуса, що здавалося, що сам маленький Ісусик знаходиться посеред них і допомагає їм.

Виступи колективів закінчилися. Всі учасники отримали подячні грамоти та щиро дякували отцю Ігорю Данильчуку за чудове традиційне свято, яке проводиться з року в рік, що єднає українців на чужині, якого з нетерпінням чекають цілий рік, щоб знову зустрітися, похвалитися своїми здобутками і просто відчути себе серед великої дружної родини. Але глядачі ще довго не розходилися: знову і знову звучали колядки. Як написала італійська газета «Il Mattino», це була хвилина молитви, яка тривала цілий день, з думками, зверненими до так змученої України.

Фото та відео: Марʼяна Білецька