«Для нас, українців, час війни — це час нашої Хресної дороги», — владика Степан Сус під час Літургії в Лісабоні

12 березня 2024

«Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться! Ми не знаємо, скільки ще років триватиме війна, але ми точно знаємо, що завжди будемо з Богом!» Про це заявив Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус під час проповіді на недільній Літургії, яку він відслужив разом з Патріархом Лісабона єпископом Руй Валеріу (Rui Valério) у церкві Пресвятої Богородиці — Цариці апостолів (Igreja Nossa Senhora Rainha dos Apóstolos) на парафії Рамада (Ramada) в португальській столиці.

«Я прибув до Лісабона з України, де вже третій рік триває війна. Для нас, українців, час війни — це час нашої Хресної дороги. Ми другий рік йдемо із власними хрестами і дивимось на хрест Господній, просячи у Бога сили гідно і витривало йти цією Хресною дорогою. Не знаємо навіть, яка зараз стація, так само, як і не знав Христос, скільки стацій буде на Його хресній дорозі, — зазначив владика Степан. — Але Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться! Ми не знаємо, скільки ще років триватиме війна, але ми точно знаємо, що завжди будемо з Богом!» Про це зазначає пресслужба Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

За словами проповідника, інколи українці будуть почуватися самотніми, замученими, знесиленими, будуть думати, що світ живе своє життя, а їхнім життям є війна. «Однак наша українська хресна дорога, як і хресна дорога Христа, має свого Йосифа з Ариматеї, має святу Вероніку, яка не побоялась обтерти зранене та зболене лице Христа, має побожних жінок, які просто були поруч — і це додавало сили йти далі», — ствердив владика Степан.

Єпископ подякував усім португальцям, хто допомагає через БО «Церква в потребі» українській церкві, хто в різний спосіб допомагає зціляти рани, які завдає війна, відбудовує церкви, які руйнує російська зброя, рятує жінок та дітей. «Дякую за вашу допомогу! Не забувайте нас! Ми молимось за вас і віримо, що і Україна після темряви і важких днів Хресної дороги також радітиме Воскресінням Христовим — святом, коли Бог перемагає!» — підкреслив Голова ПМВ.

Своєю чергою Патріарх Лісабона зазначив, що вони моляться за Україну і українців і сьогодні разом з нами йдуть Хресною дорогою.

Варто додати, що участь у Літургії взяли як українці, що мешкають у Лісабоні, так і португальці. На богослужінні були присутні представники дипломатичного корпусу на чолі з Послом України в Португалії Мариною Михайленко, а також президент Свiтового конгресу українців Павло Ґрод, заступник Голови ПМВ о. Андрій Гах, керівник Спілки українців Португалії Павло Садоха.

Нагадаємо, що владика Степан Сус упродовж 8–10 березня відвідує столицю Португалії у межах візиту на запрошення Благодійної організації «Церква в потребі». За цей час архиєрей узяв участь у молитві Хресної дороги, міжнародній конференції, присвяченій російській війні проти України, та зустрічі із українськими мігрантами й біженцями під час відзначення 210-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка.