Для духовенства Перемишльсько-Варшавської митрополії проведено духовні вправи

18 червня 2023

У понеділок увечері, 12 червня 2023 року, в молодіжному осередку отців Облатів «НІНІВА» в м. Кокотку, поблизу Люблінця, розпочалися цьогорічні священничі духовні вправи — реколекції для духовенства трьох єпархій Перемишльсько-Варшавської митрополії.

Для духовенства Перемишльсько-Варшавської митрополії проведено духовні вправи

У реколекціях взяли участь близько вісімдесят священників, а разом із ними владики Євген Попович та Володимир Ющак. Владика Аркадій Трохановський, як представник Синоду Єпископів УГКЦ у Польщі, у той же час долучився до засідань Конференції католицьких єпископів Польщі, яка відбувалася у м. Лідзбарку-Вармінському. Про це повідомляє пресслужба Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ.

«Ми вперше в цьому прекрасному місці, воно нам дуже сподобалося і ми сподіваємося повернутися сюди ще не раз, в тому числі і з нашою молоддю. Змістом наших реколекцій є життя і служіння святого Йосафата Кунцевича, греко-католицького єпископа і мученика. Для нас це час оновлення і зустрічі», — розповідає о. Віталій Бойко, один з нововисвячених священнослужителів.

У цьому році духовні науки виголосив владика Ігор Ісіченко, архиєпископ-емерит з Харкова. У своїх науках проповідник звертався до постаті святого священномученика Йосафата, від дня мученицької смерті якого цього року минає 400 років.

Кожного дня учасники реколекцій мали нагоду вислухати три духовні повчання, молитись Утреню, ІІІ Час і Вечірню та Божественну Літургію.

У четвер, 15 червня, Божественною Літургією, яку очолив владика Ігор Ісіченко, закінчились реколекції духовенства Перемишльсько-Варшавської митрополії. Під час Служби Божої владика Ігор виголосив останню духовну науку для учасників реколекцій. Відразу після Літургії від імені всіх присутніх владика Володимир подякував духовному провіднику за його науки, які були дуже цікавими та корисними для всіх учасників.

Взявши за основу постать св. священномученика Йосафата, проповідник провів слухачів по деяких аспектах особистого життя святого, шляху його монашого та єпископського подвигу і служіння, аж до мученичої смерті, яка мала місце у Вітебську 12 листопада 1623 року. Одночасно, на цьому тлі владика Ігор висвітлював реальність тодішніх складних часів та духовні пережиття і виклики, перед якими був змушений давати відповідь св. Йосафатові. Виявляється, що багато тогочасних викликів у дещо зміненій формі є актуальними і в наші часи.

Наприкінці варто підкреслити, що у цьому році відповідальною за підготовку та проведення духовних вправ для священників Перемишльсько-Варшавської митрополії була Вроцлавсько-Кошалінська єпархія. Відповідальність за проведення реколекцій у 2024 році перебрала Перемишльсько-Варшавська архиєпархія.

Нагадаємо, що Греко-Католицька Церква в Польщі поділяється на три єпархії: Перемишльсько-Варшавську, Ольштинсько-Ґданську та Вроцлавсько-Кошалінську єпархії. До них належить близько 45 000 католиків. У Польщі існує 158 парафій та душпастирських осередків, у яких здійснюють своє служіння майже 70 єпархіальних пресвітерів та 8 монахів.