Делегація Філадельфійської архиєпархії на чолі з митрополитом Борисом Ґудзяком взяла участь у XXIII Конгресі українців Америки

22 жовтня 2024

З 11 по 13 жовтня 2024 року у регіоні Норт-Пенн-Веллі, неподалік від Філадельфії, відбувся 23-й Конгрес українців Америки.

На Конгресі Українську католицьку архиєпархію Філадельфії представляли митрополит Борис Ґудзяк, директорка з питань стосунків з громадою Марта Рубель, а також отці Юрій Козловський та Володимир Радько. Про це повідомляє Служба комунікації Філадельфійської архиєпархії.

Митрополит Борис взяв участь у панельній дискусії на тему «Майбутнє та спадщина української американської громади», яку модерувала колишня головна редакторка газети «Свобода» Ірина Яросевич. Серед учасників дискусії були пастор Роман Капран, президент Української баптистської конвенції у США, генеральний директор фонду HUCUS Олексій Прокопенко, почесний консул України у Філадельфії Ірина Мазур та Адріан Кебуц із місцевого клубу Української молодіжної громади та публічної політики.

У своєму виступі митрополит Борис висловив вдячність громаді за її зусилля на підтримку України, особливо під час війни. «Важливо бути вдячними Богові, одне одному та цінувати всі дари, які ми маємо. Адже той, хто вдячний, справді багатий», — зазначив він.

Митрополит також торкнувся історії та сучасних викликів, з якими стикається Українська Католицька Церква, зокрема, зниження кількості парафіян. Він окреслив свій підхід до вирішення цієї проблеми, наголосивши на якості. «Ми повинні прагнути до якості. Необхідно встановлювати високі стандарти, аналізувати ситуацію і не боятися складних питань», — зауважив він. Церква, підкреслив він, повинна бути спільнотою, яка дарує сенс, життя та правду.

Одним із ключових моментів Конгресу стало вручення Премії Свободи імені Шевченка, найвищої нагороди, що присуджується українською громадою в Америці. Серед цьогорічних лауреатів був і митрополит Борис Ґудзяк.

Заключний день Конгресу розпочався з ранкової Божественної Літургії в українській католицькій церкві Стрітення Господнього в Лансдейлі. Серед співслужителів були митрополит Борис Ґудзяк та член Національної виконавчої ради УККА, президент і генеральний директор Асоціації «Провидіння» митрофорний архипресвітер Ігор Мідзак. Співом супроводжував Літургію директор із комунікацій УККА Андрій Добрянський.

У своїй проповіді митрополит Борис роздумував над притчею про сіяча, наголошуючи на важливості внутрішнього та зовнішнього спокою. «Ця притча, цей образ, ця метафора живі, бо Боже Слово завжди живе і сьогодні тихо промовляє до нас на цьому Конгресі, куди з’їхалися делегати з усієї Америки та інших країн. Господь ніжно кличе: „Заспокой своє серце, щоб Моє Слово могло вкоренитися у добрий ґрунт. Шлях не буде легким, але Я обіцяю — він принесе плід“».