Декрет створення оргкомітету щодо вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча

2 листопада 2018

Вих. ВА 18/353

ДЕКРЕТ

про створення оргкомітету щодо вшанування пам’яті
блаженного священномученика Омеляна Ковча

На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь

Отець і Глава
Української Греко-Католицької Церкви

СВЯТОСЛАВ

Мир у Господі!

Милосердний Господь обдарував нашу Церкву великим даром взірцевого душпастиря — священномученика Омеляна Ковча. Цей праведний муж із великим трепетом прийняв від Господа священиче покликання. Був ревним проповідником Божого Слова. Служив людям, не зважаючи на релігійні чи національні відмінності. За прикладом нашого Спасителя Ісуса Христа віддав своє життя за ближніх.

Свята Церква устами святого папи Івана Павла ІІ 27 червня 2001 року Божого визнала і проголосила отця Омеляна Ковча блаженним священномучеником. Наш славний попередник Блаженніший Любомир, отримавши згоду Синоду Єпископів УГКЦ, своїм декретом (Вих. Р-09/038) від 31 січня 2009 року Божого проголосив його покровителем душпастирів УГКЦ та закликав усіх священнослужителів у своєму житті й служінні брати приклад із цього співбрата у священстві.

З нагоди 135-річчя від дня народження, 75-х роковин мученицької смерті та 10-річчя проголошення покровителем душпастирів блаженного священномученика Омеляна Ковча, отримавши згоду Синоду Єпископів, який проходив 2–11 вересня 2018 року Божого в м. Львові-Брюховичах

(постанова № 13), відповідно до кан. 114 ККСЦ,

створюємо оргкомітет щодо вшанування його пам’яті

та іменуємо його членами таких осіб:

владика Богдан (Дзюрах) — голова оргкомітету;
високоповажний пан Іван Васюник — співголова оргкомітету;
владика Тарас Сеньків;
всесвітліший отець Андрій Максимович;
всесвітліший отець Ігор Яців;
всесвітліший отець Степан Батрух;
високоповажний пан Данило Лубківський;
високоповажна пані Ярина Ясиневич;
всечесніший отець Андрій Хімяк, секретар оргкомітету.

Нехай ваша праця, скріплена молитвами блаженного Омеляна, принесе чимало добрих плодів.

У Господа вимолюємо всіх потрібних вам Божих ласк для належного здійснення свого служіння.

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,