«Читаймо кожного дня Святе Письмо, незалежно від того, читаємо ми кілька стишків чи цілу главу!» — Блаженніший Святослав

25 січня 2021

Щоб Божа сила була у нас діяльною і ми продовжували її у собі здержувати й розвивати, нам потрібно сили Божого Слова. Саме тому ми сьогодні заохочуємо всіх наших вірних щодня бути на Божественній Літургії, а також щодня читати Боже Слово. Важливо, щоб ми мали контакт з Божим Словом. Даймо час, щоб Божа сила повіяла на нас, скріпила, а тоді почала нас перемінювати. До цього закликав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому домі у Львові у Неділю по Богоявленню.

«Сьогоднішня неділя скеровує нашу увагу на початок привселюдного проповідування і місії Ісуса Христа», — зазначив Предстоятель. І пояснив, що після свого хрещення у Йордані Святий Дух повів Христа у пустелю, де він впродовж сорока днів постив, боровся зі злим духом і перемагав його спокуси. Відтак, сповнений Святого Духа вийшов на проповідь Божественного Євангелія.

Ісус Христос прийшов, щоб промовити Боже Слово

Проповідник звернув увагу, що євангелист Матей вказує на те, що Ісус Христос як друга особа Пресвятої Трійці сам є Божим Словом. «Воплотившись Христос як Богочоловік приходить, щоб Боже Слово промовити до людини людською мовою. Воплотити Його у слова, якими людина послуговується, щоб спілкуватися і говорити. Для того, щоб людина могла Боже Слово почути, сприйняти і ним жити. Тому сьогоднішня неділя називається Неділею по Просвіченню, оскільки через Боже Слово людині сяє світло Божої правди, світло істини, яке розвіює її особисту темряву», — переконаний він.

Галилея — перехрестя культур, мов і уявлень про Бога

За словами Блаженнішого Святослава, друга важлива деталь, на якій наголошує сьогодні Матей — це місце, звідки Христос почав свою проповідь. Бо Галилея — це було місце, з якого найбільше ізраїльтяни очікували небезпеки.

«Відтак Христос починає проповідь свого Божественного Євангелія про покаяння і близькість Царства Небесного саме там, де є перехрестя народів, культур, мов і уявлень про Бога», — зауважив Отець і Глава УГКЦ.

Царство Небесне — це близькість з Богом

«Ісус починає свою проповідь зі закликом до людини: „Покайтеся, бо Царство Боже близько“. У цій фразі є зміст того, про що Христос говорив, бо покаяння — це означає привернути свою увагу, свій розум, своє серце і життя назад до Бога. Саме близькістю з Богом є Царство Небесне», — пояснив Глава Церкви.

Боже Слово є силою, яка рятує

Предстоятель наголосив, що сьогодні вся Католицька Церква відзначає Неділю Божого Слова, яку встановив Папа Франциск.

«Боже Слово, на якому сьогодні зосереджує увагу Христова Церква — це не лише написані тексти Священного Писання. Це також написане Боже Слово і передане нам як джерело нашої віри, яке ми можемо зрозуміти як певну силу, яка здатна змінити життя людини», — пояснив Предстоятель УГКЦ і пригадав, що про силу Божого Слова нам каже апостол Павло у листі до римлян, коли пише про те, що він не соромиться Євангелія, оскільки вона є силою Божою на спасіння кожному, хто вірує. Саме тому під час проповіді Христа з Нього виходила сила, яка всіх оздоровляла. Властиво Боже Слово і є силою, яка рятує, спасає, яка просвічує і оздоровляє.

Читати Святе Письмо кожного дня

На думку Глави Церкви в умовах пандемії ми починаємо наново відкривати важливість і місце Божого Слова у житті кожного християнина.

У Христовій Церкві, каже Блаженніший Святослав, ми черпаємо силу бути християнами зі Святих Таїнств, коли причащаємося Тіла і Крові нашого Спасителя, коли очищаємо наше сумління у Таїнстві Сповіді, а відтак всі сім Таїнств Божої Церкви є джерелом сили Святого Духа, щоб зробити людину новим сотворінням у Христі.

Саме тому УГКЦ заохочує всіх вірних щодня читати Боже Слово.

«Під час читання Святого Письма ми відчуваємо як те світло, про яке ми чуємо у сьогоднішньому Євангелії, торкає мене особисто. Сила Євангелії, якої не соромиться Павло, теж починає мене наповняти», — наголосив Глава УГКЦ.

Важливо мати контакт із Божим Словом

«Сьогодні у неділю, коли ми бачимо Христа, який виходить на проповідь Божественного Євангелія, будьмо подібними до тих, хто прислухався до Його проповіді, а відтак прийняв у своє життя життєдайну силу Божого Слова, яке нам несе Син Божий, як воплочене Слово Отця», — закликав проповідник.

«Читаймо кожного дня Святе Письмо. Незалежно від того, чи ми читаємо кілька стишків, чи цілу главу, бо важливо мати контакт з Божим Словом. Даймо час, щоб Божа Сила повіяла на нас, скріпила, а тоді почала нас перемінювати», — додав проповідник.

Фото з архіву
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ